1 KG. SIRBİSTAN ETİ ALACAĞINA 750 GR. YERLİ ET AL

Türkiye de ucuz eti sağlamak için Sırbistan’dan et ithalatı sonrası Kasaplar Birliği de hazırladığı afişlerle vatandaşı çiftçisine ve yerli esnafa desteğe çağırdı.
Sinop’ta kasapların camlarına asarak vatandaşı bildiği eti almaya davet eden kasap esnafı adeta hükümetin uygulamasına da afişleri ile tepki gösteriyor.
Afişlerde; “1Kg Sırbistan eti yerine, 750 gr. YERLİ ET AL, HEM KASABINA, HEM ÇİFTÇİNE SAHİP ÇIK “ sloganı ile yerli esnafa destek verilmesi isteniyor.Et kasaptan alınır cümleleri ile hükümetin marketler zinciri aracılığı ile başlattığı et satışlarına da gönderme yapan birliğin afişlerini camına et asan kasabın camlarında şimdi bu afişler yer alıyor.
Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haydar Gündoğdu’da bu uygulamaya destek vererek; “Hükümetin uygulamaları yerli üretimi ve de üreticiyi destekten çok ithalatı destekleyen taşrada esnafı bitiren bir uygulamadır. Zaten uzun zamandır pahalılık nedeni ve üreticiye destek vermeyen uygulamalar,evine et getirmekte zorlanan insanımızın durumu, zaten zor da olan esnafı da bitirmek sureti ile tamamen dışarıya bağımlı hale getirecek bir uygulamadır.Özellikle
marketler zinciri aracılığı ile etlerin satışa sunulması kasaplarla birlikte yerli esnafı da tüketmekte tüketiciyi zorunlu olarak marketler zincirine yönlendiren bir uygulama olması ayak alışkanlığı dediğimiz bir yöntemle her türlü materyalin malzemenin satışının yapıldığı yerler olması her kesimden küçük ölçekli yerel esnafı bitiren bir uygulama olarak önümüze çıkmaktadır” dedi.

12036

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.