SİNOP 15 EYLÜL GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN YEREL BASINA DESTEK TURU..

SİNOP 15 EYLÜL GAZETECİLER CEMİYETİ’NDEN YEREL BASINA DESTEK TURU..

 

Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkan ve yönetim kurulu üyeleri Durağan ilçe Kaymakamı Akın Oruç, Boyabat İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, Boyabat Belediye başkanı Şefik Çakıcı ve Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan’ı makamında ziyaret ederek sorunlarını dile getirdiler.
Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretine Cemiyetin Boyabat Temsilcisi Ali Sezer ve Durağan Temsilcisi Mustafa Eker’de katılarak, sıkıntılarını içeren dilekçeyi kaymakamlıklara sundular.
Başkan Cengiz Demirel ziyaret sonrası Boyabat Sesi muhabirine yaptığı açıklamasında Anadolu’da görev yapan yerel basının ekonomik sıkıntıları olduğunu ifade ederek “Ülke içerisinde bulunan ekonomik nedenlerden dolayı büyük ihale ilanları son derece düştü. Bunun yanı sıra il ve ilçelerde resmi kurumların alımlarında birtakım sıkıntılar var. Resmi kurumlar ihale yönetmeliğine göre ihaleye çıkarak alması gereken bir malı, ihaleye çıkmadan doğrudan temin, ya da pazarlık usulüne çevrilip bu şekilde alımlar yapılıyor. Bu alımların yapılması sırasında da tabii ki gazetelere resmi ilan servisi yapılmıyor. Bu nedenle de gazetelerin gelirleri çok düştü. Hatta Türkiye genelinde yerel gazeteler zararına çıkıyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde binin çok üzerinde yerel gazete kapandı. Sinop’un da bu kapanma kervanına katılmaması için yerel mülki amirlerimize, kaymakamlarımıza ve valimize ziyaretlerde bulunup, bağlı kurumlarını daha duyarlı olmaları için dilekçe veriyoruz.” dedi.
Ziyarette Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı cemiyet başkanına ve yönetim kurulu üyelerine Boyabat’a özgü kültürel zenginlikleri temsilen ziyaretin hatırasına bir hediye verirken, Durağan Belediye başkanı Ahmet Kılıçaslan ziyaretin anısına Durağan’a ismini Durakhan maketini hediye etti.

 

12043

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.