Durağan’da Köylüler “Hizmet Oy Verene mi? Vermeyene mi?”

11 Haziran 2018 Durağana bağlı Akçaalan ve Emirtolu ve çevre köylerinin bağlantı yolu yıllardır yapılmayı bekliyor.Köylüler yetkililere adeta ateş püskürüyor.

Edinilen bilgiye göre, her  2 köy ve civar köyler  arasındaki 8-10 km gibi kısa mesafeli yolun arasında bulunan akarsunun belirli zamanlarda suyun yükselmesi ve su akışının yer yer araç veya  yayaların geçişini zorlaştırması ifade edilirken,Düğünde cenazede komşuluk ilişkileri için önemli bir yol olan bu yolun yapılamadığı için köylüler 30 km den fazla yol gitmek zorunda kalıyor.

Vekil 5 Yıldır Nerede?

Sinop ilimizin Boyabat’tan sonra en büyük 2 ilçesi konumunda olan 40 bin gibi bir nüfustan 17 bine düşerek sürekli göç veren Durağan, ilk defa Durağan’lı  bir  vekil çıkmasına sevindiklerini, hizmet akışının hızlanacağını düşünürken,  basit bir köprü yada menfezle çözülecek işin 5 yıldır yapılmamasına tepki gösterdiler.

Ak Partiye %85 Oy Verdik!

Köylüler “yıllardır stabilize olmasına rağmen kullanılan bu yolun mesafe olarak kısa olması ile birlikte kışın kar tutmadığını gidiş gelişlerin bu güzergahtan daha rahat ve kısa zaman aldığını yetkililerin kendilerini önemsemediklerini ifade ederken, Durağan halkı olarak Ak Partiye %85 oy verdik! Ödülümüz böyle mi  olmalı? %85 oy veren Durağan, Sinop’un en fala hizmet alan  ilçesi olması gerekmez mi?, Hala göç veren bir Durağan olmaya devam ediyoruz. Bizim köyümüzde 80 hane 35 haneye düştü! Ve diğer çevre köylerde aynı, bu ne sorumsuzluk! sevineceğimiz yerde çaresiz bekliyoruz. 24 Haziran’da seçim var.  Yakında gelirler” diye serzenişte  bulundular.

 

12090

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.