Sinop İl Emniyet Müdürlüğü yaklaşmakta olan Kurban Bayramı dolayısı ile gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını belirterek vatandaşları ise çeşitli konularda uyardı. Bayramın huzurlu ve güven içerisinde geçmesi için çalışmalarını aralıksız sürdüğünü belirterek; “ Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu yerlerde, havalimanı, otogar, kurbanlık satış yerleri, parklar ve ana arterlerde, ATM cihazları ve tatil amacıyla kapalı olan işyerleri çevresinde ve meydana gelebilecek muhtemel hırsızlık, sahte para, kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı gerekli tedbirler alınmaktadır. Görevli personelimiz tarafından denetim ve kontroller sürdürülmektedir. Ayrıca vatandaşlarımızın seyahatlerinde, trafik kurallarına azami derecede riayet etmeli, yorgun ve uykusuz olarak trafiğe çıkmamaları, araçları üzerinde gerekli bakım ve kontrollerini yapmaları, trafik güvenliğini tehlikeye düşürecek bozuk ve standart dışı donanım kullanmamaları, emniyet kemeri ve çocuk bağlama sistemleri (koltukları) konusunda duyarlı olmaları, görevlilerimizin ikazlarına ve trafik işaretlerine uymaları, araç kullanımı sırasında cep telefonu kullanmamaları, hatalı sollama yapmamaları ve hız limitlerine uymaları büyük önem arz etmektedir” denildi.

BAYRAM ÖNCESİ EMNİYETTEN ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI… ile ilgili görsel sonucu

DENETİMLERİMİZ SÜRÜYOR!

     Emniyet Müdürlüğü vatandaşların seyahatlerini sağlıklı bir şekilde sürdürmeleri için sürücüler üzerinde gerekli kontrol ve denetimlerin aralıksız sürdüğünü ifade ederek telefonla dolandırıcılığa da karşı da uyarılarda bulundu. Emniyet Müdürlüğü telefon dolandırıcılarına dikkat çektiği açıklamasında; “Vatandaşlarımızın telefonla dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olmaları, sağlık veya hayat sigortanızın yenilenmesi için para yatırmasını isteyenlere itibar etmemeleri, telefona gelen SMS metinlerinde aranılması istenilen numaraları aramamaları, kimlik ve kredi kartı bilgilerini kesinlikle paylaşmamaları, kendisini polis, savcı, asker olarak tanıtıp, adınız darbeye karıştı, darbeciler listesinde diyerek para veya altın isteyenlere karşı kesinlikle itibar etmemeleri, bankaya para yatırılması veya bir yere para, altın bırakmasını isteyenlere asla inanmamaları, telefon görüşmeleri esnasında arka plandan gelen telsiz seslerine ve korku, panik yaratma amaçlı senaryolara kesinlikle itibar etmemeleri gerekmektedir” denildi.

BOĞULMA OLAYLARINA DİKKAT!

     Vatandaşların uzun tatil boyunca boğulma olaylarına karşı dikkatli olmalarını isteyen Emniyet Müdürlüğü; “Rüzgarlı havalarda ,denizin dalgalı olduğu durumlarda denize girmemeleri, sahillerdeki uyarı işaretlerine ve levhalarına dikkat etmeleri, cankurtaranların bulunduğu yerlerde denize girmeyi tercih etmeleri gerekmektedir. Vatandaşlarımızın şüpheli durumla karşılaşmaları halinde hiç vakit kaybetmeksizin 155 Polis İmdat hattını aramaları gerekmektedir” açıklamasında bulundu.

12010

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.