15 TEMMUZ DESTANI PROGRAMI DÜZENLENDİ

         Sinop ve ilçelerinde düzenlenen Demokrasi ve Milli Birlik Günü yürüyüşüne halk yoğun ilgi gösterdi, Sinop Merkez ve ilçelerin ana caddelerinde yürüyüşler yapıldı.
       Durağan Belediyesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz Destanı programı öncesinde yapılan yürüyüşe Durağan İlçe Kaymakamı Akın Oruç, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Durağan Başsavcısı Soner Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Usta, İYİ Parti İlçe Başkanı Hasan Cicioğlu, CHP İlçe Başkan Vekili Emin Adıgüzel, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Elmas Adıgüzel, Ak Parti İl Encümanı Hamit Topçuoğlu, Sivil Toplum Örgüt temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
         15 Temmuz Şehitlerini Anma gününde saat 20.00’de başlayan programda dualar edildi, Kur’an-ı Kerim okundu. Gece ise saat 00.13’te camilerde selalar verildi.
Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan’ın yaptığı konuşmada; “Millete çevrilen namlulara selam durmayıp direnen ve şehit olan kahramanlarımız için nöbete devam ediyoruz. 15 Temmuz gecesi milli iradeyi hiçe sayanlar bir tek şeyi hesaba katmadı; egemenlik kayıtsız şartsız milletindir! 15 Temmuz’da gecenin karanlığını aydınlığa çeviren kahramanlarımızı saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Vatan ve millet size minnettardır. Mekanınız cennet olsun. Milletimizin ülkesine kararlı bir şekilde sahip çıkması karşısında, darbecilerin silahları, tankları ve uçakları hiçbir işe yaramamıştır. Asker görünümlü teröristler karşısında memleketine sahip çıkan milletimiz, 15 Temmuz’u destanlaştırarak vatan hainlerine gereken dersi vermiştir” dedi.

 

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, kalabalık, gece ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 20 kişi, açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve kalabalıkGörüntünün olası içeriği: 32 kişi, kalabalık

 

 

12027

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.