15 TEMMUZ GAZİLERİ İLE GERÇEKLEŞEN SÖYLEŞİ

Sinop Valisi Hasan İpek, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ile birlikte 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) tarafından Sinop Gençlik Merkezi’nde düzenlenen 15 Temmuz Gazileri ile söyleşi programına katıldı.
 15 Temmuz Gazileri Metin Doğan, Zekeriya Yaşar ve Mehmet Şükrü Kıntaşın  konuşmacı olarak katıldığı program, 15 Temmuz Destanı sinevizyon gösterimi ile başladı.
 Milli İrade ve Demokrasi Derneği Sinop İl Başkanı Erol Özçelik’in açılış konuşmasının ardından, 15 Temmuz Gazileri Metin Doğan, Zekeriya Yaşar ve Mehmet Şükrü Kıntaş, 15 Temmuz gecesi  hain darbe  girişimine  nasıl direndiklerini ve neler yaşadıklarını  anlattılar. Gazilerin anlattığı olaylar salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu.
Vali Hasan İpek 15 Temmuz Gazilerimizle yapılan söyleşinin  ardından yaptığı konuşmada; ”Nice kahramanlar nice vatan evlatları ülkemizin bekası için şehit oldular. Bir çok vatan evladı da şehit olmayı göze alarak tankların önüne yattılar, köprüde kurşunlandılar. Biz eğer bu vatanda hür, bağımsız bir şekilde Türk ve Müslüman olarak yaşayabiliyorsak bunu bu kahraman  kardeşlerimize borçluyuz’’ dedi.
Bu gibi programların hem Sinop’ta hem de  Türkiye’nin her yerinde daha çok yapılması ve 15 Temmuz şehitlerimizin ve Gazilerimizin sürekli hatırlanmasını çok önemli bulduğunu belirten Vali İpek, böyle kahraman kardeşlerimiz oldukça Ömer Can Açıkgöz gibi şehitlerimiz oldukça bizler bu ülkede ilelebet hür, bağımsız Müslüman ve Türk olarak yaşamaya devam edeceğiz dedi.  
Sinop Valisi Hasan İpek, programın sonunda 15 Temmuz Gazilerimiz  Metin Doğan, Zekeriya Yaşar ve Mehmet Şükrü Kıntaş’a  Sinop’a özgü gemi maketi  hediye etti.
15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) tarafından Sinop Gençlik Merkezi’nde düzenlenen 15 Temmuz Gazileri ile söyleşi  programına  Sinop Valisi Hasan İpek’in yanı sıra, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, Kültür ve Turizm İl Müdürü İrfan Göz, Milli İrade ve Demokrasi Derneği Sinop İl Başkanı Erol Özçelik, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
 
 

12053

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.