15 TEMMUZ GAZİSİNE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VERİLDİ…

Sinop Valisi Hasan İpek, Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih törenine katıldı.
Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mesajı ve 15 Temmuz Gazisi Zekeriya Yaşar’ın öz geçmişinin okunmasının ardından 15 Temmuz Gazisi Zekeriya Yaşar’a Devlet Övünç madalyası ve beratı Vali Hasan İpek tarafından takdim edildi.
Vali Hasan İpek, 15 Temmuz Gazisi Zekeriya Yaşar’a Devlet Övünç Madalyası ve Beratını takdiminden sonra yaptığı konuşmada; ‘’Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla hazırlanan devlet övünç madalyası ve Beratını takdim etmekten dolayı gerçekten gurur duyuyorum.İlimizde Devlet Övünç Madalyası ve Beratı alan

15 Temmuz Şehidimiz Ömer Can Açıkgöz kardeşimiz ve 15 Temmuz Gazisi Zekeriya Yaşar kardeşimize sizlerin huzurunda bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum.Zekeriya kardeşimiz özellikle Sinop’ta bizim elimizden böyle bir madalyayı almak istediğini belirtti. Bizde büyük bir memnuniyet ve gururla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan adına bu övünç madalyasını kendisine takdim ediyoruz.Bütün Gazi ve Şehitlerimiz bu memleketin tapularıdır.Biz kendisi ile gerçekten gurur duyuyoruz. Kendisine hayatta başarılar ve uzun ömürler diliyoruz. Türk Milletinin bütün fertleri her an şehit ve gazi olmaya hazırdır. Eğer vatan söz konusu ise, bayrak söz konusu ise, namus söz konusu ise, Türk milletinin bütün fertleri koşa koşa giderler. Bugün Afrin operasyonu sebebiyle Askerlik şubelerine koşan, aslında askere alınmalarına ihtiyaç olmadığı bilindiği halde yine de dilekçe vermek için yarışan Türk Milletinin kahraman evlatları bunun en güzel göstergesidir. Ben gazimizi tekrar kutluyor ve bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum” dedi.
Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih törenine Vali Hasan İpek’in yanı sıra, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Sinop Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Özgen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih Keleş, Kurum Müdürleri ve personelleri ile 15 Temmuz Gazisi Zekeriya Yaşar’ın babası Hüseyin Yaşar katıldı.

 

12037

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.