18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 104. Yıldönümü tören programı Deniz Şehitliği Anıtında gerçekleştirilen program ile başladı.
Sinop Valiliği, Belediye Başkanlığı ve Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Çelenkleri’nin Deniz Şehitleri Anıtına sunulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Şehitlerimiz adına havaya saygı atışı yapıldı.
Sinop Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Özgen tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma ile şiirlerin okunması sonrasında Sinop Valisi Köksal Şakalar tarafından şehitlik defteri imzalanmasının akabinde Çelenk Sunma töreni sona erdi.
Deniz Şehitliğindeki Törene Sinop Valisi Köksal Şakalar, CHP Sinop Milletvekili ve TBMM Divan Katip Üyesi Barış Karadeniz, Belediye Başkanı Baki Ergül, Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar Öksüz, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Nihat Dalgın, Vali Yardımcıları İzzet Ercan ve Mehmet Tanışır, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Altıntaş, Siyasi Parti Temsilcileri, Kamu Kurum Müdürleri, Askeri Erkan, Sinop Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Özgen, STK Temsilcileri, Gaziler, Şehit ve Gazi Aileleri katıldı.

si Köksal Şakalar ve beraberindeki heyet Çelenk Sunma töreninin sona ermesi ile birlikte Şehir mezarlığında yer alan şehitliği ziyaret ettiler. Şehitlerimizin ruhuna Kuran-ı Kerim okunarak dua edilmesi sonrasında şehit mezarlarına karanfil bırakıldı. Vali Köksal Şakalar, şehitlikte bulunan şehit yakınları ile sohbet etti.

Program Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde Şehit aileleri ve Gazilerimiz onuruna verilen öğle yemeğinin ardından sona erdi.

12013

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.