2 DAMIZLIK KÖY! KİŞİYE ÖZEL HİZMET!

 İl Genel Meclisinde yaşanan tartışmalarda hararet yükseliyor. AK Parti Durağan İl genel meclisi üyeleri arasında yaşanan söz düellosunda Mesut Çınlar açtı ağzını yumdu gözünü; 2 damızlık köy! diyerek Vekilin ve İl Genel meclisi üyesi Hamit Topçuoğlu’nun  kendi köylerine yaptıkları yatırımları ağır dille suçladı.

2 DAMIZLIK KÖY! KİŞİYE ÖZEL !HİZMET

Sinop İl genel Meclisinin Eylül ayı son toplantısında yaşanan tartışma da söz düellosu yaşandı.
AK Parti Durağan İl Genel Meclis üyeleri Mesut Çınlar ve Hamit Topçuoğlu arasında yaşanan önerge savaşında Çınlar Durağan cezalandırılıyor, 2 damızlık köy besleniyor, kişiye özel köye tahsisli ödenekler aktarılıyor diyerek önergesinin komisyona gönderilerek 1 ay ertelenmesine tepki gösterdi.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=Zm1EsQNrxvQ[/embedyt]

5 Eylül tarihinde gerçekleştirilen son oturumda 4 Eylülde verilen Durağan ilçesi Köylere Hizmet Götürme Birliğinde yeterli ödenek kalmadığından işlerin durma noktasında geldiğinden bahisle “İş makinası kiralamalarında, alt yapı ve üst yapı hizmetlerinde kullanılmak üzere Ruhsat ve denetim Müdürlüğünde bulunan ödenekten 200.000,00 TL ödeneğin alınarak Durağan Köylere Hizmet Götürme Birliğine aktarılması” Mesut Çınlar, Veysel Şahin ve Cemil Özen imzalı İl genel Meclisi üyelerinin önerisi komisyona sevk edilerek 1 ay sonraki oturumlara bırakılmıştı.

snapshot

ARAÇLAR GİDİYOR, HİZMET DURUYOR! KİŞİYE DEĞİL GENELE  HİZMET İSTİYORUZ!

      5 Eylülde yapılan oturumda ise Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapora eklenen, Ak parti Durağan İl Genel Meclisi üyesi Hamit Topçuoğlu’nun imzası bulunmamasına karşılık savunduğu ve ilçe başkanı talimat verdi, vekilde istedi dediği önerge de “İl Özel İdaresi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün Hizmet Alımları faslından 60.000,00 TL ödeneğin alınarak ‘Durağan Köylere Hizmet Götürme Birliği’ faslına aktarılmasına aktarılacak ödeneğin Durağan ilçesi Sofular ve bayat köylerinin altyapı malzemesi çekimi, nakliyesi işleri için tahsisine” Çınlar çok sert tepki verdi.
Çınlar meclisteki konuşmasında, “Geçen ay almamız gereken ödenek alamadığımız için ilçemizdeki işler durma noktasına geldi. Bu aya 200.000 Tl ödenek aktarılmadığı için kiralık araçların işine son verilecek. İlimizde plan yapılıyor, program yapılıyor, hedefler konuluyor. Ancak hedeflerin gerçekleşmesi için herkes gayret ediyor. Ancak ne yazıktır ki Durağan’a sıra geldiği zaman bozulacak bir şey varsa acilen bozuluyor, yapılacak bir şey varsa öteleniyor. Burada 200.00 tl ödenek talep ediyoruz. Durağan’ın alt yapısında ve üst yapısında kullanılmak üzere araç kiralamasında kullanılmak üzere ne hikmetse bu çıkartılmıyor da kişiye özel Durağan’ın 2 tane damızlık köyü var bayat Köyü ve Sofular Köyü bu damızlık köylere para üzerine para ödenek üzerine ödenek çıkartılıyor. 1 milyona yakın Sofular köyüne hizmet edildi. Daha onbin lira hizmet alamayan Durağan’ın köyü var. Yazıklar olsun bu anlayışa! Böyle bir hizmet anlayışı, böyle bir görev anlayışı, böyle bir ödenek dağıtımı, böyle bir adalet anlayışı olmaz! Durağan’ın işleri dursun, Durağan bu partiye oyları Durağan cezalandırsınlar diye mi oy veriyor? 30.000 TLİ 60.000 TL para Durağanın geneline hizmetler için çıkartılmıyor, kişiye özel hizmetler yapılıyor. Böyle bir hizmet olmaz Bu meclis bu tür işlere son vermesi lazım. Ben babama, kendi köyüme de istemiyorum, Durağan’ın geneline istiyorum. Ama bazıları birliğin paraları babasının kasasıymış gibi kendi köyüne aktarıyor” diyerek çok sert tepki verdi

mesut-cinlar

mesut1

VEKİL iSTEDi, iLÇE BAŞKANI TALİMAT VERDİ!

     Çınlar’ın sözleri üzerine söz alan Ak Parti Durağan İl genel meclis üyesi Topçuoğlu; “Bu iki köy asfalt yapım programında, bu programa para çıkartıp ek yapmıyoruz. Ancak kaymakamımızın siyasilere bakış şekli ile bu işler olmuyor. Gerekli şeyler vekilimizden tarafından bu köylere para aktarılarak bu köylerin yapılmasını. Bizde gerekse ilçe başkanımız gerekse ben gerekli görüşmeleri yaparak, bu parayı ilçe başkanımın buralara çıkartılması konusunda bizlere talimat verdi, bizde bunu yapıyoruz. Eğer ilçe başkanının bunlara yetkisi yoksa benim diyecek bir şeyim yok!” sözleri dikkat çekti.

hamit-topcuoglu

hamid2

MECLİS TALİMATLA ÇALIŞMAZ!

     Çınlar’da bu sözler üzerine meclise kimsenin talimat veremeyeceğini belirterek tepki verdi. Çınlar, meclisin talimatla çalışmayacağının altını çizdiği açıklamasında 2015 -2016 yıllarında da bu köylere ciddi yatırımların olduğunu vurgulayarak Sofulara sadece 2015 yılında 300.000 tl ödenek ayrıldığı her yıl bu köylere haddinden fazla ödenek aktarıldığını söyleyen Çınlar; “Durağan’ın uzak köylerine yapılan asfalt yatırımlarının iptal edilerek kendi köyü olan Sofular köyüne asfalt yaptırmak isteyen zihniyete sesleniyorum” dedi. Çınlar; Kaplangı köyüne planlanan 5 km.lik asfaltın iptal edilerek Sofular köyüne alınmasına itiraz ettiği konuşmasında “Durağan’ın 70 tane köyü var. 70 tane köyden Durağan’da sadece bu 2 tane damızlık köy mü var? Her yıl her yıl buraya hizmet ediliyor” diyerek çok sert tepki gösterdi.

12085

One thought on “2 DAMIZLIK KÖY! KİŞİYE ÖZEL HİZMET!

 • Avatar
  10/09/2016 tarihinde, saat 22:37
  Permalink

  Değerli okurlar, öncelikle herkezi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.
  Sn. Mesut Çınlar’ı bu konuşmalarından dolayı kınıyorum. Bir insan bu kadar basit olamamalı. Bir işlem yapılmış, dogru veya yanlış. Yapılmıyor diye eleştiri yapacağı yerde yapılmış diye eleştiriyor. Peki velevki diyelim Sn Hamit Topçuoğlu yanlış yaptı. Sn Mesut Çınlar’ ın yaptığı da ondan farksız. Çerciler Aşağı Mahalle yolunu asfalt yaptırdın, şimdi soruyorum Mesut beye, o asfaltı kim istediği için yaptın, köylü istedi diye mi, yoksa bir kişi istedi diye mi. Yani sen yapınca hemde kişiye özel mübah, başkası yapınca günah. Var mı böyle bişey. Başkalarını suclayacagina önce bir kendine bak, ben ne yaptım diye. Sonra, sen kendi köyünün yolunu ve parkesini yaptırırken normal de başkası yaptırınca çıgırtkanlık yapmaya utanmıyor musun. İnsan oncelikle kendisini yargılamalı, haklıysan ondan sonra karşındakini yargilarsin. Ak partili bir il encümeni ne yakışmayan konuşmalar da bulunuyorsun. Saygisindan ortamı germemek için sakin davranan bir kişiyi, rencide etmek için bağıra bağıra konuşuyorsun. Sn Tayyip Erdoğan bey inde dediği gibi, Kişinin sesinin yüksek çıkması haklı oldugu anlamına gelmez, sesinin yuksek çıkması suçluluk psikolojisinin belirtisidir. Ak partiye yakışan bir sekilde il encumenligine devam et. Edemiyorsan Ak Parti’den istifa et bağımsız olarak encumenligi yapta kaliteni karakterini görelim. Değerli okurlar saygılar sunuyorum.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.