2. ELDE YENİ DÖNEM! HERKES SATAMAYACAK!

İkinci el motorlu kara taşıtı alım-satımı yapan esnaf ve sanatkarlar için “Mesleki Yeterlilik Belgesi” zorunluluğu MYK mesleki yeterlilik belgesi ibraz edilmeden Noterden oto alım satımı yapamayacaklar.


Yeni düzenlemeyle mesleki yeterlilik belgesi olmayan oto galerici esnafının, ikinci el araç alım-satımı yapamayacağı belirtildi. Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretine ilişkin usul ve esasları düzenleyen yönetmeliğin Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinden sonra Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB MEYBEM işbirliği ile Boyabat’ta 3. defa motorlu kara taşıtlar alım satım yeterlilik belgesi sınavı yapılacak.
İlk iki sınava katılamayan ve belge almak isteyenlerin Boyabat Ticaret ve Sanayi Odasına müracaat etmeleri gerektiğini belirten yöneticiler Sinop il ve ilçelerinden sınava katılım yapılabileceğinin altını çizdiler.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığının 13 Şubat’ta Resmi Gazete’de yayımlanan “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmeliği” ile ikinci el araç satışında yeni bir döneme geçilmişti. Kurumlar şimdi üyelerini ve esnafı korumak için adımlar atarak galerici esnafını korumak için sınavlarla belgelerini almaları hususunda üyelerini uyarmaya sınavlara girmeye çağırıyor.

2. araç ile ilgili görsel sonucu

1207

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.