‘23 NİSAN’ COŞKUSU TÜM YURDU ETKİSİ ALTINA ALDI!..

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Durağan’da da coşkuyla kutlandı.
23 Nisan günü Atatürk anıtına çelenk koyma törenleri ile başlayan etkinlikler Mehmet Akif Ersoy İlkokulu tarafından hazırlanan ve protokolun katıldığı etkinliklerle devam etti.
Yarının büyüklerinin koltukları devraldığı 23 Nisan etkinliklerine Durağan kaymakamı Osman Çelikkol, Durağan Belediye başkanı Ahmet Kılıçaslan, protokol üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, vatandaşlar katıldı.

Öğrencilerinm hazırladığı birbirinden güzel etkinlikleri velilerde çocuklarını videoya alabilmek için çocuklar kadar heyecanlı oldukları kutlamalarda büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptıkları bir kez daha hatırlandı.
99 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş günü olan 23 Nisan 1920’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ ilan edilerek, adeta geleceğin Türkiye’sini inşa ve ihya edecek olan çocuklara hediye edilen dünyada ki tek çocuk bayramı coşkusu tüm yurtta etkisini gösterdi.
23 Nisan akşamı Durağan belediyesi tarafından organize edilen havai fişek gösterileri ile gece renklenirken okullarda düzenledikleri etkinliklerle 23 Nisan’ı kutladı. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediylere verildi.

SÄ°NOP'TA 23 NÄ°SANSÄ°NOP'TA 23 NÄ°SANSÄ°NOP'TA 23 NÄ°SANSÄ°NOP'TA 23 NÄ°SAN

1207

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.