23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SİNOP’TA VE İLÇELERDE COŞKUYLA KUTLANDI

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 97. Yıl dönümü yurt genelinde olduğu gibi İlçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlçemiz protokolü Atatürk anıtına çelenk sunma programına katıldı. Çocuklarımız ulusal egemenliğin hakim olduğu, daha müreffeh bir Türkiye’nin mirasçılarıdır. Onların yüzlerinde ki gülümseme her şeyden önemlidir. İlçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kutlandı.
Yapılan ilk kutlamada Hükümet Konağı yanındaki Atatürk büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazım YURDAGÜL’ün kurum çelengini sunmasının ardından saygı duruşu ile İstiklal Marşı okundu.
75. Yıl Cumhuriyet YBO Kapalı Spor salonunda yapılan kutlama törenleri ise İlçe Kaymakamı Akın ORUÇ ve Belediye BaşkanıAhmet KILIÇASLAN çocukların ve İlçe halkının bayramını kutlamasıyla başlayarak öğrencilerimizin gösterileri ile devam etti.
Tören 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamı Akın ORUÇ ve Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN’ın ödül vermesiyle sona erdi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 tarihinin çocuklara bayram olarak armağan edildiğini belirten Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97. yıl dönümü dolayısıyla da mesaj yayımladı.
Kılıçaslan Mesajında; Ak parti iktidarı döneminde Türkiyenin dünya ile yarıştığını iddia etti.
Kılıçaslan; “23 Nisan 1920 tarihi egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu gün olarak tarihe altın harflerle yazılmıştır. Bu gurur gününün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan edilmesi ile dünyada ilk kez kutlanan çocuk bayramı, bu milletin geleceğine verdiği önemi de gözler önüne sermektedir. 23 Nisan dünyanın tek çocuk bayramıdır. Bu günün Türkiye’sinde çocuk olanlar yarının Türkiye’sinde ülkeyi yönetenler olacak ve bu cennet ülkemizi muasır medeniyet seviyesine ulaştıracaklardır. ”dedi.
23 Nisan Ulusla Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın pazar gününe denk gelmesi nedeni ile okullarda düzenledikleri etkinlikleri hafta içerisinde gerçekleştirdi.

12016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.