23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SİNOP’TA VE İLÇELERİNDE DE COŞKUYLA KUTLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Hükümet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması akabinde çelenk sunma töreni sona erdi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı ise Atatürk Kapalı Spor Salonunda İstiklal İlkokulu öğrencileri tarafından gerçekleştirildi.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti. Konuşmanın ardından ilkokul ve ortaokul öğrencileri tarafından hazırlanan şiirler okundu. Ront gösterisi, dans gösterisi, Halk oyunları gösterisi ve çeşitli yarışmalar yapıldı.İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul öğrencileri arasında düzenlenen Çocuk Gözüyle Ulusal Egemenlik konulu resim ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödül töreni gerçekleştirildi.
Dereceye giren öğrencilerin ödülleri ise Vali Hasan İpek, Cumhuriyet Başsavcı V. Hüseyin Çakırca ve Belediye Başkanı Baki Ergül tarafından verildi.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına Vali Hasan İpek’in yanı sıra, Belediye Başkanı Baki Ergül, Cumhuriyet Başsavcı V. Hüseyin Çakırca, Sinop Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Ahmet Tabak, Vali Yardımcısı İzzet Ercan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Şefattin Serten, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Mehmet Demircan, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Siyasi Parti temsilcileri, Kurum Müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

12099

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.