249 ŞEHİT İÇİN 249 FİDAN DİKİLDİ

Üniversite Öğrenci Konsey Başkanlığı tarafından, 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleşen hain darbe girişimine karşı kahramanca mücadele ederek, canları pahasına vatanımızı savunan 249 şehidimizin anısına 249 fidan dikildi.
Üniversite Yeni kampüs alanında yer alan İlahiyat Fakültesi binasının yanındaki arazide gerçekleştirilen törene; Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet TABAK ile Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL, Üniversite Öğrenci Konsey Başkanı Süleyman UĞUR, Fakülte Dekanları, Daire Başkanları, Akademik ve İdari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.
Şehitlerimiz için Okunan duanın ardından fidan dikim etkinliği ile alakalı kısa bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN, 15 Temmuz şehitlerimizi hayır ve minnetle yâd ettiklerini belirterek, “15 Temmuz gecesi vatanımızın karşı karşıya kaldığı büyük tehlike karşısında cesur ve kararlı bir duruş sergileyerek hayatlarını ortaya koyan aziz şehitlerimizi hatırasını yaşatmak için bir aradayız.
249 şehidimiz için 249 fidan dikerek onları bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyoruz. Etkinliğimizi düzenleyen Öğrenci Konsey Başkanlığımıza, desteklerinden dolayı Orman İşletme Müdürlüğümüze ve katılan mesai arkadaşlarımız ile öğrencilerimize teşekkür ediyor;  kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyorum” dedi.
Daha sonra Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet TABAK ile Prof. Dr. Serap USTAOĞLU TIRIL, fakülte dekanları, daire başkanları ile akademik ve idari personel öğrencilerle birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi

12041

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.