Durağan’ın yıllar önce yapılan İçme Suyu İshale ve Şebeke Hattı yenileniyor. Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN içme Suyu İshale ve Şebeke Hattı yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Kıl8ıçaslanseçim vaatlerini bir bir yerine getirdiklerini belirtti. Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN; “Verdiğimiz sözler tek tek hayata geçiyor. İlçemizin su ihtiyacını karşıladığımız ve 35 yıl önce yapılan isale ve şebeke hattını yeniliyoruz. Altyapı çalışmaları devam ederken, altyapının geçtiği güzergahlarda su projemizi de hayata geçirerek, Altyapı sorununu tamamen bitirerek hızlı bir şekilde üst yapı çalışmalarına başlamayı hedefliyoruz” dedi.

DURAĞAN’IN ALTYAPI VE ÜSTYAPI SORUNU OLMAYACAK
Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı KILIÇASLAN; bu çalışmaların yapılmasında emeği geçenlere, desteğini esirgemeyenlere teşekkür ederek; “Altyapı çalışmaları nedeniyle sizleri biraz toz, çamur ve çukurların içinde bıraktık. Bu sebepten dolayı halkımızdan özür diliyoruz, hakkınızı helal ediniz. Bugünlerde yollarımızı asfaltlanmaya başladık. Bu yolların altında ciddi bir alt yapı çalışması yaptık. Bunlar; içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon su boruları ile tedaş elektrik telleri, telekom haberleşme telleri, mobese kamera görüntü telleridir. Altyapı çalışmaları çok zor ve zahmetli bir iştir. Zamanında bitmesi veya bitirilmesi çok zordur. Bir çok belediye, bu zor ve riskli işe seçim öncesi girmek ve yapmak istemez. Çünkü altyapı yapılan hizmet toprağın altında kalan göze gelmeyen bir hizmettir. Bunu fırsat bilenlerin dedikodularını ve fitnelerini de duyduk.Ama hiç önemli değil benim için seçime kadar hedefimize ulaşarak halkımıza en iyi hizmeti vermek olacaktır. İlçemizin en büyük sorunlarından biri olan altyapıyı Allah’ın izni ile tamamladık. Bugünlerde asfalt çalışmalarımız devam etmektedir” dedi

İKİZ GÖLET SOSYAL TESİSLERİMİZ İÇİNDE YENİ PROJELER DÜŞÜNÜYORUZ!
Belediye Başkanı KILIÇASLAN; İkiz Göletler sosyal tesislerinde yeni projeleri hayata geçirmeyi düşündüklerini ifade ederek; “Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan gurbetteki hemşehrimiz ilçemize geldiklerinde daha kaliteli vakit geçirmeleri için sosyal tesisimizi genişletmeyi hedefliyoruz. Yaradandan ötürü yaratılanı seven bir dinin mensupları olarak biz halkımız için çalışmaya sizlerin destekleri ile devam edeceğiz. Siz kıymetli hemşehrilerimin hizmetkarı olmaktan huzurluyum “ dedi.