“2. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği” ne Sinop Çocuk Üniversitesi de katıldı.

“Türkiye Çocuk Üniversiteleri ve Bilim Merkezleri Çalıştayı” ve TÜBİTAK 4007 – Bilim Şenliği DesteklemeProgramı kapsamında gerçekleştirilen “2. Uluslararası Mersin Bilim Şenliği” ne Sinop Çocuk Üniversitesi de katıldı.Ev sahipilğini Mersin Üniversitesi ve Mersin Çocuk Üniversitesi yaptı.
Bilim Şenliği’nde; 22 Çocuk Üniversitesi’nden 150 akademisyenin atölyesi, 11 bilim merkezi ve farklı kurumların atölyeleri, 6 ülkenin atölyeleri ile Mersin il genelinden 400 ortaokul ve lise öğrencisinin 200 proje sergisi yer aldı.Bilim Şenliği’ne Sinop Çocuk Üniversitesi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nurhan Öztürk, Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ayşe Yenilmez Türkoğlu ve fen eğitimi programı yüksek lisans öğrencileri İrem Üçüncüoğlu ve Şükriye Demirci “Arduino Uygulamaları ve Eğlenceli Fen Etkinlikleri” isimli atölyeleri ile katılarak, öğrencilere birbirinden farklı etkinlikler sundular.
Proje yürütücüsü Soner Yurtdaş; Türkiye Çocuk Üniversiteleri Platformu ve Türkiye Çocuk Üniversiteleri Ağı’nın oluşturulması ve Türkiye’de bulunan çocuk üniversiteleri ve bilim merkezleri arasında etkin işbirliği olanaklarının gerçekleştirilmesi için daha çok ortak projeler yapılmasının gerektiğini ve Sinop Çocuk Üniversitesi’nin katılımından dolayı memnun olduklarını dile getirerek, teşekkürlerini sundu.

12048

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.