79.YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI.

Sinop Valisi Hasan İpek, 10 Kasım Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79.yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.
10 Kasım, Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, Cumhuriyetimizin ilke ve prensiplerine sahip çıkma kararlılığımızı da yenilediğimiz gündür. Ömrünü milletinin selameti ve bekâsına adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi yaşatmak, yükseltmek ve geliştirmek en önemli görevimizdir. Bugün el birliğiyle, doğusuyla batısıyla hep birlikte ortak bir yaşama kültürü ve ideali haline getirdiğimiz Cumhuriyetimiz, kuruluş ilkeleri üstünde yükselmektedir.
Millet egemenliğini her şeyin üstünde tutarak hepimizi vatandaşlık ekseninde buluşturan devletimiz; her vatandaşının ihtiyacına cevap veren bir sosyal devlet ve ideal bir hukuk devleti olmak yolunda, emin adımlarla ilerlemektedir. İnanıyorum ki; Cumhuriyetimizin 100. yılına yaklaşırken adımlarımız daha da hızlanacak, Ülkemiz daha da büyüyecek ve geleceğin Güçlü Türkiye’si mazlum milletlere umut, akan kan ve gözyaşlarını dindiren bir şefkat eli olacaktırÜlkemiz büyük atılımlar gerçekleştirirken dünya politikasında ve ekonomisinde söz sahibi olan sürekli büyüyen ve gelişen bir ülke konumundadır. Geçmişte olduğu gibi bugünde ülkemizin gelişmesinden, güçlenmesinden rahatsız olan, ülkemizi bölmek ve yok etmek isteyen güç ve şer odakları hain eylemler gerçekleştirmektedirler. Bunların en büyüklerinden bir tanesi 15 Temmuz hain darbe girişimidir. Milletimiz, Cumhuriyetimize ve demokrasimize kast etmeye yeltenen bu hainlere karşı, 15 Temmuz gecesinde birbirine kenetlenerek canı pahasına geçit vermemiştir.
Gelecek nesillerimizin Cumhuriyetimize sonsuza kadar sahip çıkacağı, ülkemizin ve şehrimizin ışığını daha da parlatmak için aynı kararlılıkla, yoluna devam edecekleri inancıyla, vefatının 79. yıldönümünde Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun

.

 

12040

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.