EMNİYETTEN YILBAŞI TEDBİRLERİ

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü vatandaşların 2018 yılına huzur ve güven ortamında girmeleri için, gerekli tedbirler planlanmış ve uygulamaya koydu.
Sinop merkez ve ilçelerinde genel güvenlik ve asayişin sağlanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin korunması, huzur ve emniyetinin sağlanması noktasında motorize ekipler ve yaya devriyeler artırılmış, şehir içi ve şehirlerarası yollarda takviye trafik ekiplerinin görevlendirildiği bildirildi.
Sinop İlinde yılbaşı akşamı halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde, umuma açık eğlence ve istirahat yerlerinde meydana gelebilecek olayların önlenmesi, huzur ve sükunu bozacak davranışların önüne geçilebilmesi, bankamatik cihazları, pazar yerleri, çarşı, işyerleri çevresinde
meydana gelebilecek muhtemel hırsızlık, kapkaç, yankesicilik, sahte para ve dolandırıcılık gibi olaylara karşı gerekli tedbirler alındı.
Vatandaşlarıın da muhtemel hırsızlık, kapkaç, yankesicilik, sahte para, dolandırıcılık ve şüpheli durumlara karşı son derece dikkatli ve duyarlı olmaları gerektiği ifade edildi.Muhtemel karşılaşabilecekleri şüpheli durumlara karşı hiç vakit kaybetmeksizin 155 Polis İmdat hattı, Müdürlüğe ait 0368 261 25 06 nolu numara, Polis Merkezine ait 0368 261 15 21 nolu numara , 0505 318 57 51 nolu whatsapp İhbar hattı ve 0552 155 57 57 nolu “Narko-Mobil” whatsapp İhbar hattını aramaları meydana gelebilecek olayların önlenmesi, şüphelilerin tespiti ve yakalanabilmesi açısından büyük önem arzetmekte olduğu kaydedildi.
Ayrıca vatandaşların, gerek şehir içi gerekse şehirlerarası yolculuklarında olumsuz hava koşullarına karşı (yağmur, tipi, kar yağışı, sis, buzlanma gibi) dikkatli olmaları ve mevsim şartlarına göre araçlarında gerekli teçhizatları (zincir, takoz, çekme halatı vb.) bulundurmaları gerekmektedir. Vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahatlerini sürdürebilmeleri amacıyla, İl Emniyet Müdürlüğü olarak çalışmalarımız aralıksız sürdürülmekte, denetim ve kontrollerimiz devam etmektedir. Yapılan kontrol ve denetimlerde eksikliklerin tespiti halinde ilgili mevzuat uyarınca yasal işlem tatbik edileceği bildirildi.

12032

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.