Açığa Almalar Devam Ediyor

Sinop’ta FETÖ/PDY soruşturması kapsamında bu gün 57’si il merkezinde olmak üzere toplam 93 polis açığa alındı.    Emniyet Genel Müdürlüğü, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 2 bin 523’ü amir olmak üzere 12 bin 801 polisi açığa aldı. İçişleri Bakanlığı’nda da 37 personel görevden uzaklaştırıldı.

ÜLKE GENELİNDE 12 BİN 801 KİŞİ

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “667 sayılı Olağanüstü Hal kapsamında alınan tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname’nin 2. maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ / PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu değerlendirilen 2 bin 523’i amir sınıfı olmak üzere toplamda 12 bin 801 personel görevden uzaklaştırılmıştır” ifadesinde bulunuldu.

SİNOP İL MERKEZİNDE 57, İL GENELİNDE

93 POLİS Bu arada soruşturma kapsamında Sinop il merkezinde 1’i komiser, 1’i de şube müdürü olmak üzere 57 polis açığa alınırken, il genelinde açığa alınan polis sayısı 93 oldu. Sinop’taki açığa alınmalarla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Durağan ilçemizde de  FETÖ soruşturması kapsamında 1’i bayan komiser olmak üzere 10 polis memuru açığa alındı.

12017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.