AK PARTİ’DE HEYECANLI BEKLEYİŞ SONA ERDİ, SÜRPRİZ GELMEDİ!

Durağan Belediye Başkanlığı için 8 adayın yarıştığı Ak Parti’de açıklanan isim sürpriz olmadı. Ak Parti 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde mevcut belediye başkanı Ahmet Kılıçarslan’ı tekrar aday gösterdi. 12 Ocak’ta Sinop Kültür sarayı’nda yapılan tanıtım toplantısı ile ilçe adaylarını tanıtan Ak Parti mevcut adaylarla yola devam dedi.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti Sinop Belediye Başkan Adayı olarak Ali Çöpcü’yü açıklaması ardından gözler, ilçelerde hangi isimlerin belediye baş 12 Ocak’ta düzenlenen aday tanıtım toplantısı ile Sinop kamuoyuna tanıtıldı. AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun, 31 Mart yerel seçimlerinde, tüm Sinopluların hasretle beklediği AK Belediyecilik hizmetlerini Sinop’la buluşturacaklarını söyledi. Programda AK Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Ali Çöpcü, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ile AK Parti MKYK Üyesi Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur da birer konuşma yaptı. Konuşmalarında birlik ve beraberlik mesajı veren AK Partili vekiller, Sinop’u AK Belediyecilik hizmetleri ile buluşturmak istediklerini belirttiler.

Yapılan konuşmaların ardından, ilçe belediye başkan adayları sahneye davet edildi. Ayancık’ta aday gösterilen Recep Ak (Ayancık) mevcut belediye Başkanı Aslan Özdemir ile sahneye çağrıldı. Daha sonra sırasıyla Şefik Çakıcı (Boyabat), Adnan Acar (Dikmen), Ahmet Kılıçarslan (Durağan), Mehmet Uzun (Erfelek), Cevat Şensoy (Gerze), Hasan Peker (Saraydüzü), Veysel Şahin (Türkeli), Ali Çöpcü (Sinop) alkışlar ve sloganlar eşliğinde sahneye çıktı. Özgeçmişleri okunan başkan adayları, salonda bulunan partililer tarafından tezahüratlarla karşılandı. Program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan; aay göstyerilemseinden yaptığı açıklamada; “Öncelikle bize, Durağan’lı hemşerilerimize hizmet etme yolunu açan Rabbime şükrediyorum. Şahsımı yeniden AK Parti Durağan Belediye Başkanı Adayı olarak gösteren, bu kutlu göreve layık gören Liderimiz, Cumhurbaşkanımız, Ak Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ak Parti teşkilatımıza teşekkürlerimi arz ediyorum.
Allah nasip ederse hemşerilerimizin desteği ile yeniden tecrübelerimizi Durağan’ın hizmetine sunacağız. İlçemizin sorumluluğu ağırdır. O sebeple her alanda Durağan’a yakışan bir anlayışı hakim kılmak durumundayız. Ticarette, ekonomide, turizmde bize yakışan bir Durağan hedefliyoruz. Her alanda zirvede olmak mecburiyetindeyiz. Bu hedefe hep birlikte koşacağız. Durağan’lı hemşehrilerimizle, sivil toplum kuruluşu mensuplarımızla, Teşkilatımızla daha güzel ve daha yaşanabilir Durağan için mücadele edeceğiz. Niyetimiz halis. Niyetimiz hayır. Niyetimiz Durağan’a hizmet. Niyetimiz Durağan’lı hemşehrilerimizin gönlünü kazanmak, hayır duasını almak.


Durağan için yüreğimizde aşk var, şevk var, gayret var. Her biri birbirinden tecrübeli ve iddialı adaylarımız ile Sinop’ta tüm belediyeleri kazanmak için bugün “Bismillah” deyip yola çıkıyoruz. Sefer bizden, Zafer Allah’tan… Dava arkadaşlarıma Cenab-ı Hakk’tan başarılar diliyorum”dedi

12056

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.