ALLAH DİYENLER “AMERİKAM!” DEDİ.

Enflasyon durduralamıyor.
Faizler deseniz öyle..
Zamlar günde bir kaç kez geliyor.
Elektrik, doğalgaz faturaları katlandı.
Üretim yok. Çiftçi ağlıyor, esnaf perişan.
Cepte para yok. O eller ateşe attı hepimizi. Yaktı marmara çırası gibi.

Ülkede her şey çok güzel! diyorlarken birden damat Berat Albayrak açıkladı;
“Ekonomi artık ABD’li bir şirkete devredildi” diye. Bunun yanısıra 16 Bakanlığın o şirketin himayesinde olacağı da ifade edildi. Peki şimdi sormazlar mı ki, “Siz Türk milleti ile dalga mı geçiyorsunuz?” diye.

Her seçim meydanlarda, ekranlarda muhalafete yönelik Amerika bunları destekliyor diye iftira atan siz değil miydiniz? Sabah, akşam dolar yükseliyor diye, “Dıjj gujjler” diye sırf gerçekleri örtmek için bağıran sizler değil miydiniz? Amerikan malı telefonlarına para verip kullanıp kıranlar, kırdıranlar siz değil miydiniz? İçtiğiniz ve ellerinizle fabrikasını besmeleyle açtığınız cola colaları masanızdan eksik etmeyip dökenler siz değil miydiniz? Sahi “Onların doları varsa bizim Allahımız vardı!” Ne oldu da diz çöktünüz ki? Ne oldu da, “Bizim Amerikamız!” dediniz? Size oy verenler size Başkanlık yetkisi verdi. Ne oldu da, “Ey dostumuz Amerika al sana Türkiye” dediniz? Hani kriz yoktu? Hani bir papaza bağlıydı ekonomi? Papazla ilgisi yok dediniz. Bunu biz hep söyledik suçlu olduk. Siz söylediniz kahraman!..

Damat Albayrak, ekonomiyi Amerikalı şirkete teslim ettiklerini açıkladığına göre telefonlarını kıranlar, “Ulan yine aldatıldık” diyorlar mıdır acaba?

Peki;
– “Allah” diyenler nerede?
– “Başkanlık gelirse uçacağız!” diyenler?
– “Din, iman elden gidiyor!” diyenlere ne oldu? Amerikalı şirkete ekonomi teslim edildi. Din, iman da gitti!..
Peki;
– “Senin iktidarın 16 senedir ne yaptı?”
– “Bakanların niye maaş alıyor?”
– “Hani damat ekonomiden anlıyordu?” diye soran halkın gündeminde olan var mı? Peki tepki gösteremeyen halk nerede? Her seçim, “Bizi iktidar yapın ekonomi uçsun.” “400 vekili verin, bu iş huzur içinde çözülsün.” “Evet deyin ekonomi uçsun.” “Başkanlığı verin ekonomi uçsun.” “Tek adam gelirse, tek ses olursa ekonomi uçar.” Nitekim, “Şöyle olacak, böyle olacak” algılarıyla avuttuğunuz, bizim halen daha uyandıramadığımız milleti 16 sene uyutmayı beraberce başardınız Bravo!

“Damadını hazinenin, ekonominin başına niye getirdin? Başkasında bulamadığın ne vardı da ailene devleti teslim ettin?” diye soramadılar. “Al sana başkanlıkta verdik, daha ne istiyorsun?” “16 senedir tek başına sen yönetiyorsun, halen onu bunu suçluyorsun” diye bir kez olsun tepki gösteremiyorlar. Tek başına olmadığı halde koalisyon hükümetinin Başbakan’ı Ecevit’e demedikleri kalmıyordu, ana avrat sövüyorlardı. Meydanlarda eylem üstüne eylem yapıyorlardı. O dönem fabrikalar ona rağmen satılmadı. O sıra 1999 depremi de oldu. O kriz deve de kulak kaldı. Şuan devenin bizatihi kendisini yaşıyoruz. Üstelik iki dudak arasında her şey. Karışanı yok, müdahale edebileni de.

Yazar kasa atanı yıllarca konuşan milyonlar! hepiniz bu vebalde suçlu değil misiniz? Çünkü suskunsunuz. Çünkü, yalan, yanlış her şeyi alkışladınız. Çünkü, gerçeği haykıran herkese “Hain!” damgası vurdunuz. Oy verdiniz. “Kriz mriz yok” dediler. Ekonomiyi Amerikalı şirkete devrettiklerini, 16 bakanlığın da ABD’li şirkete teslim edildiğini açıkladılar.

“Kriz mriz yok, manipülasyon!” diyeli 13 gün, ekonomiyi ve 16 bakanlığı ABD’li şirkete verdiklerini açıklayalı 5 gün oldu.

Ülkemize artıkhuzur lazım, birlik lazım. AKP giderse Türkiye yeniden dirilir. Türkiye rahat bir nefes alır. Yeniden şaha kalkar. Yeniden herkes herkesle kardeş olur. BOP’un planı önce aramızı bölmekti.

AF TARTIŞMASI!
24 Haziran’da yapılan erken seçimi AKP’nin sözcüsü gibi davranan Bahçeli’ye açıklattırdığı ileri sürülen ve akabinde erken seçime götüren tek adam, şimdi de iddiaya göre affı kendisinin istediği “Af” konusunu da Bahçeli’ye açıklattırdığı tartışmaları oldu. Affı isteyen Erdoğan’ın ta kendisidir.” şeklinde bir mesaj oluştu. Kamuoyundaki analizlere göre, “Af” çıkacak. Böyle bir durumda da tehlikeli boyutlar kaçınılmaz. Meclise verilen yasa teklifinde 173 suçtan hüküm giymiş tüm suçluların serbest kalacağı yönünde olduğu söyleniyor. İçlerinde uyuşturucu baronları, torbacıları, çocuk tacizcileri, Soma’daki maden faciasının failleri, dolandırıcılar, ihaleye fesat karıştıranlar, jet fadıllar, çiftlik bank türü sahtekarlar ve asıl gaye ise FETÖ’den hüküm giyenlerin de olduğu ileri sürülüyor.

ZEHİR AKITMA GÖREVİ A HABER’DE!
Fetö’nün kanalı olan Samanyolu’ndan zehirleme görevini devralan A Haber’i 2 dakikalığına açayım bakayım aptal yerine koyduklarına ne anlatıyor diye. Başlık şöyle: “Başkan Erdoğan Amerika’ya tavrını koydu” manşeti. “Amerika’ya diz çöktüler, ekonomiyi batırdılar, şimdi de Amerikalı şirkete ekonomiyi teslim ettiler, gizli bilgileri ve 16 bakanlığı Amerikalı şirketin güdümüne verdiler.” diye yazsanıza sıkıysa. Sizin yalanlarınıza halen inananlar var ya. Bravo size!
Herkes herkese düşman…
İçimizdeki sevgiyi bile koparıp aldılar. Kimse kimseyi sevmiyor.
Duvarlar çok soğuk.
İnsanlar duvardan daha da soğuk.
Robot gibi oldu herkes.
İnsanlar selamı da kesti birbirinden.
Hepinize benden selam olsun..

Ali Osman ÖNDER

12061

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.