ALLAH ISLAH ETSİN!

ALLAH ISLAH ETSİN!

Bu insanlık suçudur!
Bu insanlığı kıyamete, toplumu felakete götürecek bir sorundur!
Bu acil önlemler gerektiren çok önemli bir sorundur!
Bir çocuğa cinsel istismarda bulunabilecek türde, insan vasfı olmayan bir canlının, toplumda yaşayan diğer insanlarla aynı kefeye konması, görmezden gelinmesi, sessiz kalınması ise bir insanlık suçudur.
Bu insanlık suçuna dahil olmak istemeyen devlet adamları, eğitimciler, sağlık çalışanları, ülkenin önde gelen iş adamları ve kadınları, zengin ve köklü aileleri, sporcuları, şöhretleri, kısaca bu ülkede yaşayan herkesin sokaklara dökülüp isyan etmesi, önlem alınması için elini taşın altına sokması ve yetkilileri harekete geçirmesi gerekiyor.
Ülkeyi kurtarmak adına canını hiçe sayarak sokağa dökülen onlarca insan gibi, ülke ahlakını, ülke namusunu, ülke çocuğunu, ülke vicdanını kurtarmak adına da toplum olarak ortak tepkiyi göstermemiz gerekiyor. Sadece sosyal medya hesaplarından ahkam kesmek ile farkındalık oluşturmak dışında bir sonuca ulaşılmasının mümkün olmadığı aşikardır.
Soruna çözümün iki yolla sağlanabilineceğine inananlardanım. Biri eğitim diğeri ise adalet. Aile de başlayacak eğitim ile daha küçük yaşlarda büyüğe saygıyı küçüğe sevgiyi aşılayacağımız çocuklarımıza aynı zamanda vicdanlı bireyler olmalarının gereğini de kavratmak zorundayız. Karıncayı bile incitmekten sakınmamız gereken bir Dünya da, bir insanı hele de bir çocuğu incitmenin inancımız gereği ne denli büyük bir günah olduğunu da küçük büyük herkese öğretmek zorundayız.
Basit anlamda bahsettiğim eğitim mevzusunu eğitimciler ve din adamları yoluyla usulünce ve gerektiğince verdikten sonra sıra ikinci yola yani adalete geliyor. Bu anlamda öyle hukuki düzenlemeler yapmalıyız ki, birilerinin bırakın bu suça yeltenmeyi akıllarından bile geçirmemelerini sağlamalıyız. İşlediğinin sıradan bir suç değil, doğrudan insanlık suçu olduğunun bilincinde olmalı ki verilecek cezanın en ağır ceza olacağını peşinen kabullenebilmeli o cani.
Ha, buna rağmen bu insanlık suçunu işleyen çıkar mı?
Çıkarsa da o zaman en ağır cezanın üzerine bir de “Allah ıslah etsin” demek kalır…

ERDEMİN  PENCERESİ

12051

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.