ALT YAPI DA KAZMA VURULDU!

“BORU ÇAPLARI VATANDAŞI HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI!”

Durağan belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan’ın en büyük vaatlerinden biri olan Alt yapıda kanalizasyon, atık su arıtma tesisi ve yağmur suyu giderlerine ilk kazma vuruldu.
İhale Mirbay Yapı inşaat şirketi tarafından 17 milyon 400 bin Tl.ye alınırken taşeron firma olarak Alerik yapı işi üstlendi.24 ay sürmesi beklenen alt yapının boru döşeme çalışmaları esnasında vatandaşlar da kullanılan boruların Durağan’ın alt yapısına yeterli olmayacağı noktasında şüpheler uyandırdı.
Alt yapı yetersizliğinden oldukça çeken ve yağmur yağması ile birlikte ilçe merkezinde biriken sulardan etkilenen Durağanlılar döşenen boru çaplarının beton olması çapın düşük olması nedeni ile aynı sıkıntıları tekrar yaşamaktan korktuklarını ifade ettiler.
İller Bankası tarafından ihale edilen ve alt yapı ihalesinde elektrik, iletişim kablolarının yer altına alınmasının olmaması eleştiri konusu oldu. İhalenin gelecekte yeni sorunlara yol açacağını ve Durağan’ın yine yap boz tahtasına döneceğini ifade eden vatandaşlar gazetemize gelerek; “keşke daha kapsamlı ve gelecek vaade eden bir alt yapı ihalesi olsaydı’ diyerek sitemlerini ve gazetemizin konuya yeterli ilgiyi göstermediğini iddia ederek gazetemize de tepki gösterdiler.
İller bankası tarafından ihale edilen ve mühendisler tarafından bilimsel olarak yapılan çalışmalar neticesinde nüfus oranı dikkate alınarak alt yapıda kullanılacak boru ve çaplarının belirlendiğini bu nedenle yeterli geleceğine vurgu yapan yetkililerse, sorun yaşanmayacağını iddia ettiler.
Diğer taraftan taşeron firmanın kamyonlarının sokak aralarında faaliyet göstermesi nedeni ile vatandaşlarla kamyon şoförleri arasında zaman zaman tartışmalar yaşanırken, vatandaşlar kamyonlara bir güzergah belirlensin ve bu güzergahta işlesin:Her sokağa girip çıkmanın anlamı yok. Sokaklarda çocuklar oyun oynuyor, kamyonlar tehlike saçmasın!” diyerek tepki gösterdikleri görüldü.

12087

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.