ALT YAPI OLDU; DERT YAPI!

Durağan Belediyesi tarafından büyük bir bütçe ile yaptırılan alt yapıda şikayetler bitmiyor. Durağan belediyesi rögarlara katı atık atıldığını dillendirirken gazetemize gelen ihbar ve şikayetlerde artan kötü koku ve rögarların tıkanarak alt yapının çökmesi sonucu ortaya çıkan görüntü kirliliği de alt yapıyı sorgulatır hale geldi.
10 Ekim tarihinde yağan az yağmura rağmen özellikle Orhangazi caddesi, Dikmen ilçesine giden yeni köprünün bulunduğu noktadan, Orman İşletme Müdürlüğü, Anadolu lisesinin bahçesinden ve çeşitli bölgelerden gönderilen cep telefonu ile çekilmiş resimler rögarların tıkandığının ve alt yapının sorunlu olduğunu gösteren ihbarla geldi.
Orhangazi caddesinde alt yapı yapılırken giderin önünün çakıllarla dolması sonucu bölgedeki işyerinin bodrum katını lağım basarken ortaya çıkan görüntüde denetim eksikliğimi dedirtti. Yetkililer şimdi bu duruma ne diyecek?
Kamuoyu adına soruyoruz; Trilyonluk ihalede denetim kimde? Durağan bir dönemi de yap bozla mı geçirecek? Vatandaşın artan lağım kokusu şikayeti ve tıkanan rögarlar yüzünden bodrumları basan lağımla mücadele de sorumlu kim? Üstlenici firma seçime alt yapıyı yetiştirmek için baskı altında mı? Yoksa gelişi güzel yapılmak sureti ile trilyonlar toprağa mı gömülüyor? Yetkililer bir an önce kamuoyunu rahatlamalı vatandaşın şikayeti bitmeli!

 

12035

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.