Amasyalı Ülkücünün 15 Yıldır Kesmediği Bıyıkları 70 Santimetreyi Buldu

Amasya’da MHP’den üç dönemdir il genel meclisi üyeliği yapan Sezai Cingöz’ün 15 yıldır kesmediği bıyıkları 70 santimetreyi buldu.

 Amasya’nın Taşova ilçesinde yaşayan Şaziye Cingöz, kocasının uzunluğu 70 santimetreyi bulan bıyıklarını 15 yıldır her sabah fön çekip tarıyor.

Amasya’da MHP’den üç dönemdir il genel meclisi üyeliği yapan Sezai Cingöz, 15 yıldır uzattığı bıyıklarının bakımını 33 yıldır aynı yastığa baş koyduğu Şaziye ile birlikte yapıyor. Kocasının yıkadığı bıyıklarını fön çekip tarayan 53 yaşındaki Şaziye Cingöz, tarak, kurutma makinesi, sprey ve en önemlisi bıyıklara bağladıkları tokayı yanından hiç ayırmıyor.

ENFEKSİYON RİSKİNDEN BIYIKLARI KESİLECEKTİ, KABUL ETMEDİ

Yaptıklarını duyanların olumlu ve olumsuz tepkilerine ise “Seve seve yapıyorum” sözleriyle cevap verdiğini belirten 4 çocuk annesi Cingöz, “Antalya’da 20 gün hastanede yattı. Bıyıklarını ördüm. Enfeksiyon riskinden bıyıklarını keseceklerdi. Asla kabul etmedik” dedi.

GECE YATARKEN TOKA TAKIYOR

İlk zamanlarda bir metreyi geçen bıyıklarına gece yatarken toka taktığını anlatan 53 yaşındaki Sezai Cingöz, “Bazen bıyıklara kafasını koyuyor. Kafamı çekiyorum ama gelmeyince bağırıyorum. Çözüm bulduk. En sonunda bu tokayı bulduk. Bıyıkları kıvırıp tokayı takıyoruz. Sabah olunca çıkardıktan sonra yıkıyor, fön çekiyoruz” diye konuştu.

İlçelerine ve işlettiği akaryakıt istasyona gelip bıyıklarını görenlerin istekleri üzerine fotoğraf çektiren 6 torun sahibi Cingöz, bıyıklarını ömrünün sonuna kadar uzatacağını söyledi.

12017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.