Anne Kızın Aldığı Ödüllük karar!

İstanbul’da yaşayan 1 çocuk babası emekli Bayram Özcan, 11 gün önce Sinop’ta oturan anne ve babasını ziyarete geldi.Burada aniden bayılarak fenalaştı. Yakınları tarafından Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne götürülen Özcan, yapılan müdahale sonrasında Samsun’daki özel bir hastaneye sevk edildi. Beynine pıhtı attığı belirlenen Özcan’ın tedavisi yoğun bakım servisinde devam ederken bugün beyin ölümü gerçekleştiği belirledi.

Doktorların görüştüğü eşi Fadime Özcan ve kızı Merve Tamer organlarını bağışlama kararı aldı. Bunun üzerine organların çıkarma işlemini yapacak cerrah ekibi hastaneye geldi. Bayram Özcan’ın ameliyatla alınacak karaciğerinin İstanbul’da, bir böbreğinin Antalya diğer böbreğinin ise ‘Ankara’daki hastalara nakledileceğini belirtildi.

Babasının organlarının başka bedenlerde yaşamasını istediklerini belirten Merve Tamer, ‘Babamın organlarını bağışlama kararı aldık. Bize bir vasiyeti yoktu ama onun da böyle düşüneceğine inanıyorum. Organları başka insanlara yaşam imkanı verecek dedi. Fadime Özcan da büyük bir acı yaşadıklarını söyleyerek beyin ölümü gerçekleşmesinin ardından doktorların kendileriyle görüştüğünü ardından organlarını bağışlama kararı aldıklarını söyledi

1207

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.