AYANCIK’TA OYNANAN FUTBOL MÜSABAKASINDA HAKEMLER PROTESTO EDİLDİ

Sinop’ta devam eden 2022-2023 futbol sezonu U-16 liginde 7. hafta karşılaşmaları kapsamında Ayancık Spor ile Boyabat 1868 Spor mücadele etti.

Ayancık Gazi Stadında oynanan karşılaşmanın ilk dakikasında il genelinde maçları yöneten hakemlerin hatalarına dikkat çekmek amacıyla iki takımın sporcuları bir dakika boyunca topa dokunmadılar.

3-1 skorla biten karşılaşma sonrasında Ayancık Spor Teknik Sorumlusu Mustafa Yağız yaptığı açıklamada hakemlerin maç yönetirken yaptıkları bariz hataları protesto etmek için bir dakika boyunca topa dokunmadıklarını belirtti.

Mustafa Yağız yaptığı yazılı açıklamada “Bilindiği üzere 2021 yılında ilçemizde sel afeti yaşadık. Sel afeti sonrasında tüm sahalarımız çamur ve su içinde kalarak kullanılmaz hale geldi. Biz tüm bu kısıtlı imkanlara rağmen 2021-2022 sezonu U-12 ligine katılım sağladık. Bu sene de alt yaş gruplarında lige katılım sağladık. Bu yıl U-16 liginde Tersane Spor ve Gerze Belediye Spor ile mücadele ettiğimiz müsabakalarda hakemlerin yapmış olduğu bariz hatalar nedeniyle maçlarda mağlup olduk. Tek amacımız gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp ailesine ve çevresine saygılı bireyler yetiştirmek. Bunu yaparken de katılmış olduğumuz liglerde hakemlerin temiz, adil ve maç skorunu etkilemeyecek maçlar yönetmesini istiyoruz” dedi.

1207

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.