AYDINLIK VE ÇAĞDAŞ YÜZÜDÜR!

CHP Sinop Milletvekili Barış KARADENİZ 24 kasım Öğretmenler günü le ilgili mesaj yayınladı.

AYDINLIK VE ÇAĞDAŞ YÜZÜDÜR!

İlgili resim

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, öğretmenlerimizin, evrensel değerler, barış, kardeşlik, insan hakları ve demokrasiye saygının yerleşmesi, pekiştirilmesi için uğraşan eğitim emekçileri olduğunu vurgulayarak, “Öğretmenler toplumun aydınlık ve çağdaş yüzüdür” dedi.
CHP’li Karadeniz 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Başöğretmenlik’ sıfatını kabul ettiği günün öğretmenlere ithaf edilmesinin, onlara verilen büyük önemin göstergesi olduğunu ifade etti. Karadeniz’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı şöyle:
“Geleceğimizi belirleyen en önemli unsur eğitimdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder” diyerek Türkiye’nin hedefini açıkça göstermiştir. İşte, bu hedefe Türkiye’yi ulaştıracaklar değerli öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerin evrensel değerlerin, barışın, kardeşliğin, insan hakları ve demokrasinin ve saygının yerleşmesi, pekiştirilmesi için uğraşan eğitim emekçileridir. Gelecek kuşaklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenler, toplumun aydınlık ve çağdaş yüzüdür.
Bugün öğretmenlerimiz, maddi ve manevi olarak zor koşullarla mücadele ediyor. Öğretmenlerimizin büyük bir bölümü, mesleğinden elde ettiği gelirle geçinemiyor; çocuklarının gıda, kıyafet, eğitim ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Türkiye’de öğretmenler Avrupalı meslektaşlarından daha fazla çalışıyor ancak çok daha az kazanıyor. Bunun yanı sıra öğretmenler siyasi görüşleri veya dini inançları nedeniyle fişleniyor, mesleklerinden ihraç ediliyor, baskı ile karşılaşıyor ve mesleklerini gerektiği gibi yapamaz hale getiriliyor. Yüzbinlerce öğretmenimiz atanmayı bekliyor. Bu tablo kader değildir. Geleceğimize yön veren öğretmenlerimiz için her türlü mücadeleyi ve onlara destek vermeye devam edeceğiz.
Bu duygularla, Atatürk devrimlerini ve Cumhuriyet kazanımlarının koruyacak, sonsuza dek yaşatacak nesiller yetiştirmek için mücadele eden tüm öğretmenlerimize başarılar diliyor, öğretmenler gününü kutluyor, atanamayan öğretmenlerimizin bir an önce öğrencilerine kavuşmasını temenni ediyorum” dedi

12024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.