AYNCIK’TA MENDİREK İNŞAATI

Ayancık Çayı Islah Projesi kapsamında yapılacak doğal liman ve kıyı koruma projelerinin içerisinde bulunan 2 adet mendirek inşaatı, tamamlandı.Ulaştırma Denizcilik
Ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü ihalesiyle başlayan mendirek çalışmalarının yılsonu itibariyle yapımı tamamlandı. Çayın her iki tarafında yer alan mendireklerin uzunluğu 125, genişliği 15, yüksekliği ise 6 metre olarak planlandı.
Projeyle çayağzında bir doğal liman oluşturulmasının amaçlandığını belirten Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, “Mendireklerin yapımının tamamlanmasının ardından, bir nevi 2 tane de iskele kazanmış olduk. Önümüzdeki günlerde ise Belediyemizce mendirekler üzerine aydınlatmalar ve şehir mobilyaları yapmayı planlıyoruz. Bu projeye katkılarından dolayı başta Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş’e, Sinop Valisi Hasan İpek’e, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü’ye, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü yetkililerine canı gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

12029

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.