BAKAN ELVAN SİNOP’TA

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Doğu Karadeniz’den Sinop’a kadar ulaşan Karadeniz Sahil Yolunun, İstanbul’a kadar olan kesiminin tamamlandığında, Sinop’un cazibe merkezi olacağını söyledi. Bakan Elvan; “İşte o zaman Sinop turizm bakımından çok daha canlanacak, eşi bulunmaz bir kent olduğunu, il olduğunu bir çok vatandaşımız görecek” dedi.


Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, bakanlığı ile ilgili bir dizi ziyaret ve Sinop Üniversitesinin akademik yıl açılışına katılmak üzere Sinop’a geldi. 11:30 sıralarında Ankara’dan özel uçak ile Sinop Havalimanına gelen Bakan Elvan, ilk olarak Sinop Tersanesinde balıkçılarla bir araya gelerek bir süre sohbet etti. Balıkçı tezgahında balıkları yakından inceleyerek sezonla ilgili balıkçılardan bilgi alan Elvan, balıkçıların avladıkları palamutları eline alarak objektiflere poz verdi. Daha sonra beraberindeki AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş ve bakanlık yöneticileriyle birlikte ilk Sinop Valiliğine geçen Bakan Elvan’ı valilik girişinde Sinop protokolü karşıladı. Valilik defterini imzalaması arından Vali Hasan İpek’in makamında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Lütfi Elvan, Sinop’un kalkınması ve cazibe merkezi olması yönünde bakanlık olarak tüm katkıları seferber etmeye hazır olduklarını dile getirdi

Bakan Elvan; “Sayın valimize, milletvekilimiz Nazım Maviş ve sayın rektörümüze davetleri için teşekkür ediyorum. Bu gün üniversitemizin açılışı için üniversite hocalarımız ve öğrencilerimizle birlikte olacağız. Yine Sinop ilimizin sorunlarına yönelik, Kalkınma Bakanlığı olarak neler yapabiliriz?, Sinop ilimizin kalkınmasına, gelişmesine nasıl, ne şekilde katkı sunabiliriz? düşüncesiyle sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile bir toplantı gerçekleştireceğiz.

Bu gün ‘muhtarlar günü’ olması vesilesiyle muhtarlarımızla da bir araya geleceğiz. Ben şimdiden muhtarlarımızın gününü kutluyorum. Gerçekten Sinop, doğası itibariyle, tarihi, kültürel dokusu ve mirası itibariyle baktığımızda, Türkiye’nin çok çok önemli merkezlerinden birini oluşturuyor. İnanılmaz doğa güzellikleri ve tarihi dokusu var. Bunun tabi ki değerlendirilmesi son derece önemli. Genel hatlarıyla baktığımızda Sinop’ta öne çıkan en başta ki sektörden birisi de turizm. Turizm sektörünün çok daha geliştirilmesi gerekiyor. Biliyorsunuz biz Doğu Karadeniz’den itibaren, Sinop’a kadar olan kesimin bölünmüş yolu tamamlandı. Doğu tarafı bir şekilde halloldu ama, Sinop’u İstanbul’a bağlayan kesiminde yapımına inşallah devam edeceğiz. Zaten yapım çalışmaları biliyorsunuz devam ediyor. İnşallah Sinop, İstanbul’a bağlandığı takdirde, turizm bakımından çok daha canlanacak, eşi bulunmaz bir kent olduğunu, il olduğunu bir çok vatandaşımız görecek. Turizm açısından Batı Karadeniz’in en önemli cazibe merkezlerinden biri olacak konumda. Biz buna inanıyoruz. Bu yönde de biz gereken desteği vereceğiz” dedi.

12040

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.