BAKİ ERGÜL BALIK KAFESLERİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop-Yakakent arasında kurulması planlanan balık havuzlarına tepki gösterdi. Başkan Ergül Sinop’a balık kafesleri kurulmasına karşı olduğunu, buna müsaade etmeyeceğini belirtti.Geleceğini turizm ve eğitime bağlamış bir şehir olan Sinop’un birilerinin çıkarlarına alet edilmeye çalışıldığını söyleyen Belediye Başkanı Baki Ergül, buna asla izin Vermeyeceklerini ifade etti. Baki Ergül

Yaptığı açıklamada şunları söyledi.”Bu dünyanın en güzel coğrafyasına sahip olan kent yani Sinop geleceğini turizm ve eğitime bağlamıştır. Bu kent eğer gelişecekse turizm ve eğitim üzerinden gelişecektir. Turizmden bahsediyoruz fakat dünyanın en güzel coğrafyalardan birine sahip olan Sinop sahillerine balık havuzlarını yerleştirmeyi düşünüyoruz. Sanırım bu işi yapmak isteyen 3-5 kişi cebini dolduracak. Bu arada ise Sinop’u kullanacak.
Ben Sinop Belediye Başkanı olarak buna müsaade etmiyorum. Bu işe karar vermiş olan insanları şiddetle kınıyorum. Bu havuzların kente vereceği zararları hiçbir şey vermez. Bu balık havuzları kirlilik yaratacaktır. Bu yüzden turizm ile bu havuz olayı yan yana olmaz. Gerekli yerlere gerekli olan müracaatları yaptım. Ben Sinoplu olarak ve Belediye Başkanı olarak bu olayı kabul etmiyorum. Para kazanacak 3-5 kişi bu coğrafyayı bu şekilde kullanamaz” diyerek tepkisini dile getirdi.

12044

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.