BALİNA İLE GELEN BELA

Eskiden balinalar siyah veya beyaz renkte olurdu şimdi bir de mavi olanı çıktı.
Eskiden balinalar uçsuz bucaksız okyanuslarda yaşar ve avlanırlardı. Bugün balinalar evlerimizde yaşıyor.
Eskiden balinalar derin ve tuzlu sularda yaşarlardı. Bugün balinalar ekranları sarmış durumda. Anladınız! “Blue Whale Challenge” nam-ı diğer “Mavi Balina” adlı baş belasından bahsediyorum. “Mavi Balina” diye bir şey duymuş da ne olduğunu ve nelere mal olduğunu bilmeyenler varsa lütfen bu yazıyı sonuna kadar okusunlar.
Bir anne baba biricik evladını göz göre göre uçsuz bucaksız okyanuslardaki balinalara yem yapabilir mi?
Ama yapıyor!
Her şeyden önce mavi balina bir oyun mudur ayrı bir tartışma konusu.Bendeniz onun bir oyun değil, tuzak olduğunu düşünüyorum.
Lütfen dikkat! Bu öyle tehlikeli bir oyun ki, çocukları bile bile ölüme (intihara) sürüklüyor.
Bu oyunun! Hedef kitlesi 11-14 yaş arası çocuklar.
Bu oyun! ile özellikle anne babasından sevgi ve ilgi görmeyen, parçalanmış ailede mutsuz olan ve yalnız yaşayan çocukları ağına düşürüyorlar.
Oyun formatı ise şöyle: Çocuklara yerine getirmeleri için 50 emir veriyorlar. Komutlar basitten zora bir mantıkla ve yemleme taktiği ile başlıyor. Başlarda bu komutlar bir balina resmi yapmak gibi masum görünen direktifler ile başlıyor.Daha sonra çocuğun kendine küçük zararlar vermesi, mesela kolunda ve bacağında çok derin olmayan kesiler yapması isteniyor. Finale gelindiğinde ise çocuk uçurumun kenarından ölüme itiliyor.
Bu oyunun adı neden “mavi balina” ve neden çocukları intihara sürüklüyorlar bilmiyorum. Fakat şeytanın insan görünümlü askerlerinin hizmet ettiklerinden adım gibi eminim.
Bu oyunu yapanlar ölenler için ne diyorlar biliyor musunuz? “İnsanlık atığı” evet yanlış duymadınız. Körpecik yavruların zihinlerini çelip sonsuzluğa sürüklerken yaptıkları işe de böyle diyorlar. Bu zalimler olsa olsa şeytanın yoldaşları olur ancak.
Peki çare?
Çaresi SİZ siziniz. Çocuklarınıza Sevgi-İlgi ve Zaman ayırmalısınız.
Değerli anne babalar! Zulme rıza göstermemek için uyanık olmak zorundasınız. Çocuğunun eline tablet, telefon ya da bilgisayar vererek onu (sadece)meşgul ettiğinizi düşünüyorsanız, geçmiş olsun!

12046

Ahmet KOCACAN

Ahmet KOCACAN

Eğitimci-Yazar-Psikolojik Danışman Ahmet KOCACAN, 1977 yılında Balıkesir’de doğdu. İlköğretim ve ortaöğrenimini doğduğu ilde tamamladı. 2000 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden lisans diploması ile mezun oldu. Daha sonra Anadolu’nun değişik il ve ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde “Psikolojik Danışman” unvanıyla görev yaptı. Aynı zamanda yurt içi ve yurt dışında farklı kurum, kuruluş, dernek, seçkin okul, kreş ve dershanelerde öğretmen, öğrenci ve veli odaklı yüzlerce eğitim semineri ve konferanslar düzenledi. Ahmet Kocacan'ın 2010 yılında BEN BISIKLET ISTIYORUM , 2011 yılında BÜYÜDÜKÇE, 2013 yılında DAVRANIŞ REÇETESI, 2015 yılında da IKI GÖNÜL BIR OLUNCA isimli yayınlanmış -şimdilik- dört eseri bulunmaktadır. Bu kitaplar okuyucuların fevkalade beğeni ve takdirini kazanmış ve kazanmaya devam etmektedir. Ahmet Kocacan çocuk ve aile konularında danışmanlık ve yazarlık yapmanın dışında farklı Avrupa ülkelerinde (Almanya, Fransa, Hollanda, Isviçre ve Belçika) seminer ve eğitim çalışmalarında da bulundu. Televizyon programlarına konuk olarak katılarak çocuk eğitimi ve eşler arası ilişkiler konusunda programlar yaptı. Yazar Ahmet KOCACAN, hali hazırda ülke sathında ve Avrupa’da seminer, eğitim ve konferanslar düzenlemenin yanı sıra, sinopşehirgazetesi, duragan57.com, damla.nl isimli yurt içi ve yurt dışında çeşitli gazete ve internet sitelerinde eğitim ve aile konularında köşe yazarlığı da yapmaktadır. Ayrıca Ahmet Kocacan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın gönüllü ve sertifikalı eğiticilerindendir. Kendisi seminer, eğitim, kitap ve yazarlık çalışmalarındaki hedefini, “en büyük derdim, bu toplumun ve çocuklarının mutluluğu ve başarısıdır” sözleriyle özetlemektedir. Psikolojik Danışman Ahmet KOCACAN, Türkiye’nin her yerinden ve Avrupa’dan seminer programları için davetler almanın yanı sıra yeni proje ve kitap çalışmalarına devam etmektedir. Ahmet KOCACAN evli ve iki çocuk babasıdır. Yayınlanmış Eserleri . Ben Bisiklet İstiyorum (3. Baskı) . Büyüdükçe (4.Baskı) . Davranış Reçetesi (2. Baskı) . Iki Gönül Bir Olunca (1. Baskı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.