BARIŞ KARADENİZ 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesaj yayımladı.Mesajında Demokrasinin, özgür irade ve düşüncenin güçlendirilmesinde, demokratik değerlerin yaşatılmasında vazgeçilmez unsurlardan birisi olduğuna inandığım basınımız, milletin vicdanı ve sesidir. Zaman ve yer gözetmeksizin, büyük bir özveri ile çalışan Basın Emekçilerimiz, bu görevi çok zor şartlar altında gerçekleştirmektedir.
Her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için verdikleri mücadeleyi, ülkemiz, insanlarımız, demokrasimiz, barış, birlik ve beraberliğimiz için çok önemsiyorum.
Çünkü; Kurtarıcımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, Siz Değerli Basın Emekçileri, “Cumhuriyetin etrafında çelikten bir kalesiniz.”
Atatürk’ün vurguladığı gibi; “Bugün, milletin samimî olarak birlik ve dayanışma içinde bulunması zorunludur. Halkın kurtuluşu ve mutluluğu bundadır. Mücadele bitmemiştir. Bu gerçeği milletin kulağına, milletin vicdanına gereği gibi eriştirmede basının görevi çok ve çok önemlidir.”
Mesleğine, memleketine, ülkesine ve milletine sevdalı gazetecilerimizin çalışma şartlarını zorlaştıran iktidarın ta kendisidir. Düşünce ve basın özgürlüğüne baskı, sansür, darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL, Cumhuriyet’i ve kazanımlarını savunan yüzlerce gazetecinin muhalif düşüncelerini ifade ettikleri için yargılanmaları ve hapsedilmeleri demokrasilerde kabul edilemez. Bizler, bu antidemokratik saldırılara, bütün bu zorluklara karşı gazetecilerimizin yanında mücadele etmeye kararlıyız.
Bu anlamlı günde Sinop Yerel Basınımızda büyük bir onur ve gayretle mücadele eden Sizleri, fikir emekçilerini, gazetenizin, internet sitenizin okura ulaşmasında emeği geçen tüm çalışanların 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutluyorum.”dedi.

12024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.