BAŞKAN BAKİ ERGÜL’DEN DENİZE ÇÖP DÖKÜLMESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL, belediye tarafından denize çöp döküldüğü iddialarına ilişkin, “Böyle bir şey mümkün olamaz” dedi.

Başkan Ergül, belediye binasında düzenlediği basın toplantısında, bazı basın yayın organlarında, belediyeleri tarafından eski çöp depolama alanına tekrar çöp döküldüğü ve bu çöplerin de denize ulaştığına dair haberlerin yer aldığını söyledi.

Sinop Belediyesi olarak yapılan bu tür haberlerde kasıt aradıklarını vurgulayan Ergül, sahil hattında yer alan kent merkezi ile  Erfelek,  Gerze,  Ayancık,  Türkeli ve Dikmen  ilçelerinin tüm çöplerinin Katı Atık Düzenleme, Depolama ve Geri  Dönüşüm Tesisine gönderildiğini ifade etti.

Ergül, zaman zaman çöplerin tesise götürülmeden önce belirli noktalarda biriktirildiğini belirterek, “Mesela  Türkeli ilçesinin çöpleri  Ayancık ilçesinde bulunan geçici alanda,  Dikmen ilçesininki ise  Gerze ilçesinde bulunan alanda bir araya getiriliyor. Kent merkezinin çöpleri ise eski çöp alanında zaman zaman biriktiriliyor. Haberi yapan arkadaşlar bize sorsalar söylerdik.  Sinop Belediyesi asla ama asla denize çöp dökmez. Böyle bir şey söz konusu bile olamaz. Her şeyi geçtik, Katı Atık Düzenleme, Depolama ve Geri  Dönüşüm Tesisi olan bir belediye neden denize çöp döksün?” diye konuştu.

12027

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.