Belgeyi Kim Sızdırdı?

belge2

Ahmet TURGUT AK Parti Durağan İlçe Başkan Yardımcısı
Ahmet TURGUT
AK Parti Durağan İlçe Başkan Yardımcısı

Sosyal Medyada gezen bir belge şaşkınlık yarattı. Devletin arşivlerinde yer alması gereken gizli özellikli bir belge whatsapp üzerinde paylaşılınca bütün dikkatleri üzerine çekti. Whatsapp’ta ‘Cuma ve Kandil mesajları’ adlı grupta paylaşılan belge de isimlerin karşısında; para kasası, kilit isim, yurt dışı çıkışı, toplantılarına katıldı, üyesi gibi suçlamaların isim isim yer alması dikkat çekti. Ak Parti Durağan ilçe Başkan yardımcısı Ahmet Turgut tarafından paylaşılan belge kafalarda soru işareti bıraktı. FETÖ/ PDY operasyonları AKP ilçe teşkilatları ile birlikte mi yürütülüyor? sorusunu akla getirirken ayrıntılı suçlama ve bilgilerin yer aldığı doküman nasıl ele geçti? Belgenin Ahmet Turgut’a Kim tarafından servis edildiği merak konusu oldu. Adli bir evrak konumunda olan ve çok gizli yürütülen bir soruşturma sosyal medyaya Ak partili biri tarafından servis edilmesi parti içindeki hesaplaşmayı da gözler önüne serdi. Grupta paylaşılan belge sonrası Ak parti ilçe başkanı Ahmet Usta’nın gruptan ayrılması ise dikkat çekti.

 

Ak parti İl genel Meclis üyesi Mesut Çınlar’ın isminin de yer aldığı 12 kişilik isim listesinin yayınlanması üzerine CHP Durağan ilçe başkanı M. Ali Koç ve MHP Durağan ilçe Başkanı Hasan Cicioğlu sert bir açıklama yaparak tepki gösterdi.

m-ali-koc

M.Ali KOÇ

CHP Durağan ilçe başkanı

Koç; “bu kadar gizli bir soruşturma belgesinin Ak partili bir yöneticiden çıkması yayınlanması soruşturmaya şaibe düşürmüştür. İsimlerin bu kadar aleni ve de suçlamaları ile birlikte yer aldığı bu belge kim tarafından hazırlanmış ve Ak partiye servis edilmiştir? Ya da bu bilgi ve belge Ak partide mi hazırlanmıştır? Bu vahim tablo ülkede sağlıklı gitmeyen doğru yürümeyen bir şeyler olduğunun en net kanıtıdır?” dedi.
Konu ile ilgili olarak gazetemize açıklamada bulunan MHP İlçe Başkanı Hasan CİCİOĞLU

Hasan CİCİOĞLU MHP Durağan İlçe Başkanı

Hasan CİCİOĞLU
MHP Durağan İlçe Başkanı

“Bu nasıl iştir anlamış değiliz. Böylesi önemli ve gizli olan bir soruşturma AK Parti İlçe Başkan Yardımcısında ne geziyor? Bırakın dosyanın elinde olmasını birde whatsapp hesabından yayınlıyor. Merak ettiğimiz olay bu önemli belgeyi size kim sızdırdı. Bu soruşturma devletin güvenlik ve yargı bölümü ile mi yapılıyor yoksa AK Parti tarafından mı yapılıyor. Listede adı geçen vatandaşların suçları yargı tarafından kesinleşmediği halde siz nasıl bu isimleri ifşa ediyorsunuz. Bu kul hakkı değil mi? Bu olayın sorumlularının acilen yargı önüne çıkarılıp hak ettikleri cezayı almalarını istiyoruz. Bu durum bizi de korkar hale getirmiştir. Devletin gizli yürüttüğü bir soruşturmanın evrağına bu kadar kolay ulaşılması, iktidar siyasetçisinin bu kadar kolay ulaşıyor olması bizleri daha da tedirgin etmiştir. Bu arkadaşlar suçluysa gerekli cezayı yargı verecektir. Bu paylaşıma neden gerek duyuyorsunuz, bu insanların aileleri olduğunu unutmayın.
Bu durumu siyasete malzeme etmenin bir manası yoktur. İlçemiz ufak bir ilçedir, insanlara daha fazla zulmetmenin bir Anlamı da yoktur. Zaten insanlar ürkmüş, birbirinden korkar hale gelmiştir. Birde yargıya güveni bu tür paylaşımlarla zedelersek işin içinden çıkılmaz bir hal alır. ” dedi.
Savcılığın olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

509-1

12080

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.