BEN DAHA BAŞLAMADIM!!!!

Kıymetli okurlarım;
Hangi görüş ve hangi düşünceden olursanız olunuz…
Ama önce insan sonra medeni olma mecburiyetimiz vardır…
İster ülkeyi yönetmeye talip olun ister bir ili ya da ilçeyi ya da siyasi parti veya sivil toplum örgütünü…
Konuşacak kadar bilginiz, düşünecek kadar beyniniz yok ise ancak küfreder, yaptığınız işleri şova çevirir insanları da kendiniz gibi zannederek sadece kemiği olmayan dilinizi(günümüzde parmaklarınızı) kullanmaya devam edersiniz..
Ama artık günümüz dünyasında dilin yerini parmaklar, aklın yerini hırslar ve menfaatler almaya başlamıştır.. İşte o nedenledir ki; kendi akıl süzgecini kullanmaktan yoksun olanlar başkalarının aklı ile hareket ederler..
Oysa insanoğlu’nu diğer canlılardan ayıran yegane özellik düşünebilmesi düşünerek hareket edebilmesi olayları yorumlama ve analiz etme yeteneğine sahip olmasıdır.
Geçtiğimiz hafta devletlü hünkarın dezenfekte ile elini yıkayıp, covidsiz yıldırım hızı ile ‘zatı şahanelerine(bendenize)’ iftira(hala ispatlamasını bekliyorum)ve bilgisizce yazmış olduğu açıklama sonrası gribal enfeksiyona yakalanan ve geçirdiği rahatsızlıkla düşünme yeteneğini kaybetmiş memur ve doktorlara ‘SEN BENİ TANIMADIN MI? Geleneğinden gelen efendilerden bazıları bir yorumda bulunmuşlar..
Ne diyelim, insan anlaştığı ve dilini anladığı ile anılırmış!!!!…
Biz yine de paylaşımda bulunan yorum yapanlara bir hikaye anlatalım.. Madem söz konusu padişah ve avareleri o zaman patlıcan ve padişah fıkrası tam bu nokta da kendine yer buluyor…
Padişahın biri patlıcan yemeğini çok severmiş.
Bir gün yemekte:
– Şu patlıcan ne güzel sebzedir. demiş.
Dalkavuğu hemen:
– Haklısınız Sultanım. Bu patlıcan öyle lezizdir ki, kırk çeşit yemeği olur, tatlısı olur, turşusu olur, yemeğe doyamazsınız. diye methiyeler düzmüş.
Derken birkaç gün sonra yemekte yine patlıcan varmış. Padişah da o gün tersinden kalkmış
– Ne bu yahu, yine patlıcan, yine patlıcan. Bari bir şeye de benzese. diye kükremiş.
Dalkavuk da ele almış:
– Yaa evet Sultanım. Zaten kara kuru bir şey, tadı yok, kekremsi, yemeği yemek değil, tatlısı tatlı, turşusu turşu.
Padişah da:
– Sana da bir şeyler oluyor. Daha iki gün önce patlıcanı öve öve bitiremedin. Bugün de yerin dibine batırdın. deyince, dalkavuk hemen atılmış:
– Aman Sultanım, ben sizin dalkavuğunuzum, patlıcanın değil.

İşte maalesef dostlar. iktidar uğruna bu gün başkasına kulluk edenler, yanlışa yanlış diyemeyenler sosyal medyadan veryansın ediyor ya insanın gülesi geliyor…
Sahi AKP neden sosyal medya yasasını çıkarmak istiyor?
Önce kendi dalkavuklarına, sosyal medya dersi verse iyi olmaz mı?
25 yıldır köşe yazıyorum 40 yılı aşkındır gazetecilik yapıyorum…
Adalet bakanı ile mahkemelik oldum…
Vali ile mahkemede buluştuk…
İnsan hakları mahkemesine dava açtım.
Devletle mahkemelik oldum…
Zamanın KOSGEB il müdürüne hakaret ettim, CİMER’e, Ağır ceza mahkemelerine şikayet ettim ses çıkmadı…Gazeteye başlık attım hırsız var diye mahkemeye vermedi… Bu gün hakimi de savcısı da müdürü de hapiste ama ben çiğlik yapıp davacı bile olmadım..
Dünkü meselem başkaydı bu gün ki meselem başka…
Bu güne kadar belgesi olmayan ispatlamayacağım hiç bir habere imza atmadım. O nedenle ceza da almadım… Bu gün güç ile size o yazıları yazdıranlar, hakaret ettirenler yarın kenara çekilir de ortada kalırsınız ama sesinizi duyan bile olmaz…
Bu güne kadar çok insanla bürokratla ve siyasetçi ile mücadele ettim… Gençlerle hiç tartışmam olmadı.. O nedenle şimdi de onların yazdıklarına onların dili ile cevap vermeyeceğim..
Ama ağa babaları olanlara, o sözleri yazdıran toplumun oturduğu yer ile özeli ayırt etmekte zorlanan düşünce özürlülere, FETÖ’den öğrendiklerini gençlerin üzerinden yapmak isteyenlere bir çift sözüm var; memleketi yaktınız gençleri dün kullandığınız gibi bu günde kullanmaya utanmıyor musunuz?
Siyasi mücadelenizi verin, düşüncelerinizi açıklayın.. Kimsenin arkasına saklanmayın, kimseyi kullanmayın…
Unutmayın ki; siz ateşi yakarsınız birileri söndürür. Saygılarımla…

MUSTAFA EKER

12014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.