BİR DURAĞANLIYI SIĞDIRAMADILAR!

Başlığı görüp te bu nedir diyeceksiniz..
Aslında birkaç haftadır yazmak isteyip te yazıp yazıp geri, ye bıraktığım bir konunun başlığı bu..
Ama son olarak Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sinop ziyareti ve sonrasında SGK Sinop İl Müdürü’nün Durağan ziyaretinde belediye başkanı da ziyaret etmesi ve haber olması sonrası bu konuyu yazma gereği hissettim.
Neden mi? Sinop SGK il Müdürlüğünde yıllardır bir Durağanlı olarak insanımızın hizmetine koşan gelen gidenin mutlaka uğrak kapısı olmuş, Durağanda siyaset yapanların Osman abisi Osman Taşkın’a reva görülen bir uygulamanın beni ziyadesi ile üzmüş olmasıdır.
Osman Taşkın kanunlar dahilinde insanımızın danışma kapısı olmuş, yılmadan onlara yardımcı olmak adına SGK ‘da il Müdür yardımcısı olarak görev yapan bir bürokratımızdı…
Halen bu görevini sürdürüyor..
Durağanlı bir vekilimiz var!
Onu müdür yapamadık ama bodrum kata küçücük bir odaya misafirlerini ağırlamaması, Durağanlıların görmemesi için en alt kata atılmış, olmasını da bu vekilin bir ayıbı olarak görüyorum!!!!
Yıllardır Durağanlı bürokratlara sahip çıkamamaktan yakınan Durağanlılar böyle mi, insanına sahip çıkacak? kendi vekili döneminde bodrum kat yeri, küçük odalarda onlar için tecrit noktası mı olacaktı?
Bu durum Durağan’a ve Durağanlılara yapılmış bir hakaret olduğu kadar, Durağan siyasetine de verdiği oya da yapılmış bir linç hareketidir.
Durağan’ın sevgili iktidar temsilcileri, sıkıştığınızda aradığınız, kapısını çaldığınız sizden biri olarak görülen Osman Taşkın’a yapılan bu hareket sizi hiç mi rahatsız etmiyor?
Bu durum; %84 oy veren Durağan ismine ve Durağan siyasetine yakışmamıştır. Çünkü, siyasilerin gücü ve göstergesi bürokratına sahip çıkma başarısı ile ölçülür..
Dün siz yokken o makamı elde etmiş bir isme reva görülen bu tutum aslında ne kadar güçsüz olduğumuzun, vekilinin durağanlı olmasının hiçbir anlam ve öneminin olmadığının hatta onu bırakın bu iktidar döneminde makamların bile bir değerinin kalmadığının göstergesidir.
Düşünebiliyor musunuz?
Liyakat ahlak ve beceriden bahseden iktidar; yıllarca bir kuruma müdür yardımcılığı görevi yapan, aynı yerde görev yapmış bir ismi 5 m2 bir odaya ve de en alt katta bir yere yerleştirerek güç gösterisine giriyorsa bu durum çok vahimdir.
Durağan AKP yönetimi ve sevgili belediye başkanı belki haberiniz yok ama hiç bu ezikliği yaşıyor musunuz? Sıkıştığınızda aradığınız akıl sorduğunuzda, bizden biri dediğiniz bu bürokrat Durağanlı..
Sevgili vekilim Nazım Maviş; hani sen Durağan’da yokken, Durağanlıların telefon açtığı akıl danıştığı çiftçisinin köylüsünün kentlisinin belki şahsen sevmese de ‘ Osman abiye bir soralım’ dediği Osman Taşkın’ı belki tanıyor, belki tanımıyorsun. Ama bil istedim o sana %84 oy veren Durağan’ın, Durağanlı bir bürokratı..
O size gelmediyse de siz bir uğrayın hatırını sorun. Sizin döneminizde yapılan bu hadsizliğin Durağanlı vekile yapıldığını hatırlatın.
Bilmem anlatabildim mi?
İkiz göletlerde tüm kamu kurum kuruluşlarının müdürlerini toplayarak gövde gösterisi yapacağınıza, bu insanlarının tanıdığı, bir sorun olduğunda koşarak yanına gittiği bürokratına değer ver. Çünkü sen kimi toplarsan topla insanımız hala tanıdığının kapısını çalıyor, ona derdini iletiyor, ondan yardım istiyor.
Bilginiz olsun..
Dağın o yüzü bu hareketi bir Boyabatlıya yaptığında Boyabat ayağa kalkıyor.. Ama oy deposu Durağanlıya bir teşekkür yeter diyorsan o da senin bileceğin iş.. Bir durağanlı olarak bu güne kadar siyasi görüşlerimiz uyuşmasa da herkesin kapısı olabilen Durağanlıya kapılarını açan Osman Taşkın’ı Bodruma hapseden, 5 m2 odayla cezalandıran koca bina da müdür yardımcısına küçücük bir odanın layık görülmesinde benim kanaatim sahipsiz bir Durağan olmasıdır.
Durağanlının sabrını taşırmadan vekili Durağanlı oyu Durağanlı iktidarın Sinop siyaseti Durağan’a ayıp oluyor, Durağanlıya saygı göstermiyorsanız en azından makama saygı gösterin.
Durağanlı bürokrat yetiştirmekte bir yerlere yerleştirmekte zorlanır ama yeri ve zamanı geldiğinde sahip çıkmayanlara ne yapılması gerektiğini artık bilir.
Bir durağanlı olarak bu yaptığınız ayıbın iktidar temsilcileri; Durağan ilçe teşkilatına, Ak partili Belediye başkanına ve AKP milletvekiline saygı ve sevgilerimi sunuyorum(!!).
Ne bürokratsın be Osman abi yıllarca oy ver, şimdi gözden düşüver…
Eee Durağanlı olmak bedel ister.. Ne diyorlardı bürokratımız yok!.. Bürokratı bırak Durağanlıyım diyen Vekil var sana sahip çıkacak Durağan’da siyasi yürek yok!

 

Mustafa EKER

http://www.sehirgazetesi.com/2018/01/12/bir-duraganliyi-sigdiramadilar/

120956

One thought on “BİR DURAĞANLIYI SIĞDIRAMADILAR!

  • Avatar
    12/01/2018 tarihinde, saat 18:01
    Permalink

    Yanlış yapılmış tanimam ama ismini duydum duraganliya yardimini esirgemeyen biri üzüldüm bu hatadan dönülmesi lazim geregi yapilmali siyaset gudulmemeli

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.