BİR DUYARLILIK – BİR DE DEVLET HAREKETE GEÇİNCE…

Durağan’da Nuray Çelikkol isimli bir esnafın duyarlılığı ile harekete geçen yardım gönüllüleri, 8 yaşındaki E. T’nin tahllilerini yaptırıp tedavi olabilmesi seferberlik başlattı. Sosyal medya üzerinden yardım talebinde bulunmadan sadece çocuğun durumu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşların yardım etme isteği ile başlayan kampanya vatandaşlarımızın duyarlılığını bir kez daha gözler önüne serdi.
Çocuğun durumundan haberdar olan Durağan Kaymakamı Osman Çelikkol’da gerekli, incelemeleri Sosyal Yardımlaşma Fonu’na yaptırtarak tedavisi için gerekli tahlil masraflarının ve tedavsinin Durağan Kaymakamlığınca karşılanmasını sağladı. Durağan Kaymakamı Osman Çelikkol; olaydan haberdar olması üzerine derhal harekete geçerek kısa bir süre içerisinde çocuğun annesine ve doktoruna ulaşmak sureti ile gerekli tedavinin başlamasını ve tahlillerin alınmasını istedi. Fonda dosyası bulunan ve fatura geldikten sonra ödeme yapılabilen sistem E.T.nin durumunu göz önüne alarak doktorlara tahlil sonrası faturanın kendilerine ulaştırmasını, masrafı ne olursa olsun kaymakamlıkça karşılanacağını taahhüt ederek tahlillerin alınmasını sağladı. Aileye yardım için seferber olan komşuları ve yardımseverler de aralarında topladıkları bir miktar parayı ailenin anneye ulaştırdı.
Duyarlı esnaf Nuray Çelikkol yardımseverlere teşekkür ederek “amacım yardım toplamak değildi. Bunun için izin alınması gerektiğini biliyordum. Ama konuya da duyarsız kalamadım. Bir anne olarak sosyal medyadan paylaşarak haberdar olmalarını istemiştim. Ama paylaşım sonrası hiç beklemediğim kadar yardım talebinde bulunan bizzat aileye ulaşmaya ve isminin gizli kalmasını isteyen yardım gönüllerini görünce insanımızın yardımseverliğine bir kez daha şahit oldum. Konudan haberdar olan ve aileye tahlil için gerekli desteği sağlayan Durağan Kaymakamımımıza ve yetkililere çok teşekkür ediyorum. Bizlerde komşuları olarak ve yardımseverler olarak toplanan cüzi miktardaki parayı aileye vermek sureti ile tedavi süresince ve hastanede ekonomik bir sıkıntı çekmemesini sağlamış olduk. Yardımda bulunan herkesi arayarak Durağan kaymakamlığının gerekli tahlil masraflarını karşıladığını parasını geri alabileceğini belirterek konuyu da kendilerine illetik. Hiç bir yardımsever parayı geri almak istemedi bizde bize bırakılan emaneti anneye teslim ettik” dedi.

12014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.