Birileri

Bu gün çok keyifliyim!
Neden mi?
Birileri bizim yıllardır söylediğimizi şimdi gördü!!!
Şimdi söylediklerimizi ise yine yıllar sonra büyük bir bedel olarak umarım görmezler!
Birileri; çocuklarını okuttu!
Birileri; parasını yatırdı!
Birileri; gazetesine abone oldu, ticaretini güçlendirdi!
Birileri; masasının üstünde gazetenin görselliğini arttırarak adeta bende sizdenim mesajı vermek için kılı kırk yardı!
Birileri; siyaset yaptı makamını güçlendirdi.
Birileri; sınav yaptı, cevabını hazır buldu, koltuk kaptı!
Birileri; Türkçe olimpiyatlarında yarım ağız söylenen Türkçe şarkılarla mest oldu!
Birileri de hak ettiklerini alamamanın üzüntüsü ile hep kahroldu, hep adaletsizlikten dem vurarak düzeni değiştirmek için söylendi durdu!
   Birileri hep devlete oynadı, birileri hep göz yumdu!
   Birileri hücrelerde devlete bilendi!
   Birileri Müslüman yetiştiriyor diyerek rejime düşman oldu!
   Birileri ordu din düşmanı dedi, birileri yer tuttu!
   Birileri bu günlerde demokrasi nöbeti tutarak gündemde yer tutarken uyarıyoruz, rejimle sorununuz devletle hesabınız olmasın!
Terör aldı başını gidiyor!
Darbeye karışmamış komutanlarla, darbeye destek vermeyen sivilleri sadece gazete aldı, bankadan para çekti diyerek işinden el çektirip, mesleğinden uzaklaştırıp, namerde muhtaç edip nöbettekilerin gücü ve de devlet eli ile vatandaşa zulmetmeyin!
Zulum payidar olmaz! Yanlış hesap Bağdat’tan döner!
Lakin olan bu kez birilerine değil hepimize olur!
   Birileri aldanmış, aldatılmış, yanılmış halisane duygularla saf tutmuş olabilir!
Devletsin çözeceksin!
Beysin göreceksin!
 Güçsün; güçsüzün elinden tutacaksın!
Lakin hedeflerin için, kişisel hırslar için hele de iktidarda kalmak kendi hesabını görmek için hesap yapmayacak, yaptırmayacaksın!
    Parlamenter sisteme sahip çıkacak, Türk ordusunu yıpratmayacak 3-5 çakalın yaptığının hesabını sorarken orduyu hırpalamayacaksın!
 Bu güne kadar cumhuriyeti ayakta tutan Türk ordusunun başına 4 Temmuz 2003’te Süleymaniye’de çuval geçirerek saygınlığını yerle bir etme girişimi bir nebze başarılı olmuştu. Bölücü örgüt ve de Kürt devleti hayali kuranların Türk ordusunun bu durumu ile kendilerine özgüven yaşamış hatta zirve yapmıştı.
     15 Temmuz’da halkına kurşun sıkacak kadar gözü dönmüş hainlere destek vermeyen Türk ordusu canı pahasına, kendine emanet edilen silahları korumuş milletine sırtına dönmemiştir. Bu günde Türk milletinin kendi ordusuna sırtına dönme şansı yoktur! Bölgede güçlü olmak ve de söz sahibi olmak istiyorsak ekonomik olarak bunu başarsakta  bunu sağlayacak olan gücün TSK olduğu asla unutulmamalıdır. Birileri Türk ordusunu yıpratmak, siyasallaştırmak rejimin bekçisi olmaktan çıkarmak için yoğun bir çaba sarf ediyor!
    Bu gün bu darbe gerçekleşmedi ise bunun sebeplerinden biri de yine Türk ordusunun stratejik olarak ortaya koyduğu ve alttan alttan yürüttüğü hamlelerdir. 2011 yılında 3 kuvvet komutanının ve genelkurmay başkanının istifası ve de Necdet Özel’in Genelkurmay Başkanı olması bu sürecin başladığı tarihtir. Necdet Özel özellikle hükümete yakın politikaları uyumlu çalışması, balyoz Ergenekon vb. davaları sessiz sedasız takip ederek düzmece ve yalan olduğunun ortaya konulması, polise verilecek olan helikopter, tank vs. ağır silahların alımını durdurması, çok sayıda cemaatin yerleştirdiği polisi müdürünün, polisin açığa alınması polis okullarını kapatılması bu darbeyi başarısız kılan önemli etkenlerden biridir. Bu darbe esnasında ağır silahlarla donatılmış helikopter ve uçak desteği olan polisinde destek vermesi halinde darbe gerçekleşmiş, önemli bir kırılma noktası oluşmuş olacaktı. O nedenle birileri sadece emir alır, birileri izler, birileri nöbet tutar birileri de planlar!  Siz siz olun birilerinin adına birilerine hizmet etmeyin!

12021

2 thoughts on “Birileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.