BİSİKLETİM ENERJİ ÜRETİYOR PROJESİ AÇILIŞI YAPILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı Projede destek programı destekleriyle 2018/1 çağrı döneminde Ayancık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Elektrik Öğretmeni Hakan ERGÜN rehberliğinde oluşturduğu. Bisikletim Enerji Üretiyor Projesi’nin açılışı Kaymakamımız Sayın Abdullah Seçkin KOÇAK, Belediye Başkanı Aslan ÖZDEMİR, Milli Eğitim Müdürü Murat ALTUNDAL ve İlçe Protokolü katılımlarıyla yapıldı.

Programda İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından Açılış Konuşmasını Ayancık MTAL Elektrik Öğretmeni Hakan ERGÜN yaptı. ERGÜN konuşmasında :”Gençlik Spor Bakanlığından aldıkları destekle yaklaşık aylık 350 TL olan okulumuzun bahçe aydınlatmasını bisikletle ve gün ışığını elektrik enerjisine çeviren panellerle sıfıra indirmeyi başardık. Projenin devamında bütün okulun aydınlatmasını ücretsiz hale getirmiş olacağız.”dedi.
Kaymakamımız Abdullah Seçkin KOÇAK, projeye katılan öğrencileri ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ederek öğrencilere düzenlenen katılım sertifikalarını takdim etti. Projenin Ayancık geneline yayılabilecek olduğunu belirten Kaymakamımız öğrencilerin başarıların devamını dileyerek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okulunda incelemelerde bulundu öğrenciler ve öğretmenler ile bir süre sohbet eden Kaymakamımız öğrencilere başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.

BİSİKLETİM ENERJİ ÜRETİYOR PROJESİ AÇILIŞI YAPILDI sinop duragan ile ilgili görsel sonucu

12035

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.