BOŞAN(DIR)MA DAİRESİ!

Evlilik kutsal bir müessese değil mi?
Eşlerin saadet sarayı…
Bir yastıkta ihtiyar, iki cihanda bahtiyar olunan yer…
Birbirini seven iki insanın dünya cenneti…
Ne yazık ki son yıllarda bu cennet bahçeleri bir bir cehennem çukuru haline gelmeye başladı. Boşanma adeta bir nezle ve grip kadar yaygın. İpi kopmuş tespih taneleri gibi aileler dağılıyor. İncir çekirdeğini geçtim atomun çekirdeğini dahi doldurmayacak meseleler yüzünden yuvalar yıkılıyor. Bu hazin durumun vahim sonuçları olduğu gibi elbette sebepleri de var.
Bilirsiniz belediyelerin çatısı altında evlendirme ve nikâh daireleri vardır. Evlenmek isteyen müstakbel eşler buralara müracaat ederler. Yapılan inceleme ve değerlendirme sonunda resmi evlilik muameleleri burada karara bağlanır.
Bilmem farkında mısınız? Günümüzde adeta evlendirme ve nikâh dairesi gibi fonksiyon icra eden sözüm ona boşan(dır)ma platformları var. Bildiniz, sos-yal paylaşım sitelerinden bahsediyorum. Bugün ne yazık ki sos-yal paylaşım siteleri adeta boşan(dır)ma dairesi gibi çalışıyor. Eşler sosyal paylaşım sitelerinde ne kadar çok aktif olurlarsa boşanma riski de o oranda artıyor. Bunları sadece bendeniz mi söylüyorum? Hayır, ne haddime! Araştırmalar söylüyor. Ben onların yalancısıyım.
Daha önce de benzer haberler vardı ancak en son Haberler.com sitesinde yer alan bir habere göre ABD’de her 6 boşanma dilekçesinden birinde facebook yazdığına dikkat çekilmiş. Haberde, bağımlılık haline gelen internet kullanımının gençlerde asosyalliğe, evli çiftlerde ise boşanmaya neden olduğu hatırlatılıyor.
Bu sadece batının ve ABD’nin problemi olabilir mi? Keşke öyle olsaydı. İnanın ciddi bir araştırma yapılsa ülkemizdeki rakamlar, oralardan daha yüksek çıkarsa hiç şaşırmam. Sosyal paylaşım siteleri ile yatıp kalkan, adeta orada var olmakla “varlığını” ifade edebildiğini söyleyen gençleri gördükçe buna inancım bir kat daha artıyor.
Sosyal medyanın ağına düşüp, onu fütursuzca kullananlara sesleniyorum!
Bu yanlıştan derhal vazgeçin. Hayatta hiçbir geçici mutluluk sizi eşinizden ve aile huzurunuzdan daha mutlu kılamaz. Kalıcı ve aslı mutluluk oradadır. Sanal âlem adı üstünde sadece sanaldır. Sosyal medya, aile saadeti için kurulmuş ciddi bir tuzaktır. Huzuru içten içe kemiren bir urdur. Sosyal medya hesabında yanlış yapanlar, iki cihanda bunun hesabını veremezler.
Benden söylemesi.

12024

Ahmet KOCACAN

Ahmet KOCACAN

Eğitimci-Yazar-Psikolojik Danışman Ahmet KOCACAN, 1977 yılında Balıkesir’de doğdu. İlköğretim ve ortaöğrenimini doğduğu ilde tamamladı. 2000 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden lisans diploması ile mezun oldu. Daha sonra Anadolu’nun değişik il ve ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde “Psikolojik Danışman” unvanıyla görev yaptı. Aynı zamanda yurt içi ve yurt dışında farklı kurum, kuruluş, dernek, seçkin okul, kreş ve dershanelerde öğretmen, öğrenci ve veli odaklı yüzlerce eğitim semineri ve konferanslar düzenledi. Ahmet Kocacan'ın 2010 yılında BEN BISIKLET ISTIYORUM , 2011 yılında BÜYÜDÜKÇE, 2013 yılında DAVRANIŞ REÇETESI, 2015 yılında da IKI GÖNÜL BIR OLUNCA isimli yayınlanmış -şimdilik- dört eseri bulunmaktadır. Bu kitaplar okuyucuların fevkalade beğeni ve takdirini kazanmış ve kazanmaya devam etmektedir. Ahmet Kocacan çocuk ve aile konularında danışmanlık ve yazarlık yapmanın dışında farklı Avrupa ülkelerinde (Almanya, Fransa, Hollanda, Isviçre ve Belçika) seminer ve eğitim çalışmalarında da bulundu. Televizyon programlarına konuk olarak katılarak çocuk eğitimi ve eşler arası ilişkiler konusunda programlar yaptı. Yazar Ahmet KOCACAN, hali hazırda ülke sathında ve Avrupa’da seminer, eğitim ve konferanslar düzenlemenin yanı sıra, sinopşehirgazetesi, duragan57.com, damla.nl isimli yurt içi ve yurt dışında çeşitli gazete ve internet sitelerinde eğitim ve aile konularında köşe yazarlığı da yapmaktadır. Ayrıca Ahmet Kocacan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın gönüllü ve sertifikalı eğiticilerindendir. Kendisi seminer, eğitim, kitap ve yazarlık çalışmalarındaki hedefini, “en büyük derdim, bu toplumun ve çocuklarının mutluluğu ve başarısıdır” sözleriyle özetlemektedir. Psikolojik Danışman Ahmet KOCACAN, Türkiye’nin her yerinden ve Avrupa’dan seminer programları için davetler almanın yanı sıra yeni proje ve kitap çalışmalarına devam etmektedir. Ahmet KOCACAN evli ve iki çocuk babasıdır. Yayınlanmış Eserleri . Ben Bisiklet İstiyorum (3. Baskı) . Büyüdükçe (4.Baskı) . Davranış Reçetesi (2. Baskı) . Iki Gönül Bir Olunca (1. Baskı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.