BOYABAT DEVLET HASTANESİNDE SEVK DÖNEMİ Mİ?

Boyabat Devlet Hastanesinde anestezi uzmanının olmaması hastaneyi sevk hastanesine dönüştürdüğü iddia ediliyoır. Durağan, Saraydüzü, Hanönü gibi ilçelerin merkezinde olan ve çok sayıda hastanın gittiği Boyabat Devlet Hastanesinde kadrolu anestezi uzmanının bulunmaması, Sinop’tan belirli günlerde geliyor olması nedeni ile hastanenin amelİyat yapamaz hale geldiği iddia ediliyor. Boyabat Devlet hastanesi kadrosunda 2 anestezi uzmanı bulunurken,

5 ay önce anestezi uzmanının birinin dahiliye uzmanı olan eşinin Sinop’a tayin olmasından sonra anestezi uzmanınında eş dolayısı ile Sinop’a gittiği öğrenilirken diğer anestezi uzmanınında 3 ay rapor aldığı belirtiliyor. Sinop’tan geçici görevlendirilen anestezi uzmanın belirli günlerde ilçeye geliyor olması da ameliyat bekleyen hastaları derdine çare olmuyor.
Boyabat Devlet Hastanesine giden bir çok hastanın ameliyat günü öncesi anestezi uzmanından alması gereken tahlil sonuçlarını alamayarak ameliyat olamadığı, anestezi uzmanının erken saatlerde hastaneden ayrıldığı iddia edilirken Boyabat’ta yayın yapan yerel haber sitesi; ‘Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi mi? Sevk Hastanesi mi?’ manşeti ile okuyucularına duyurdu.
Gazetemize gelen ihbarlarda olayı doğrularken anestezi uzmanı yokluğunun hastanede ciddi bir sorun oluşturduğu basit ameliyatların bile yapılmakta zorluk çekildiği iddia edilirken İl Sağlık Müdürlüğünün ve hastaneyönetimin duyarsızlığı tepki çekiyor.

12068

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.