BOYABAT ESNAFIYLA BİR ARAYA GELDİ

Tarihi orta çarşı restorasyonu çalışmaları için AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Boyabat ilçesinde esnafla biraraya geldi. Programa, Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker, İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Göz, Boyabat Ticaret Odası Başkanı Süleyman Mutlu, AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, CHP İlçe Başkanı Murat Sezer, MHP İlçe Başkanı Mehmet Fevzi Erdoğan ve vatandaşlar katıldı.
Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı açılış konuşmasında “Değerli dostlar, insanlar değerleriyle güzeldir. İnsan, ailesiyle,Diniyle, bayrağıyla, vatanıyla, kültürüyle güzeldir.Yaşadığımız şehri değerli kılan kültürümüz, medeniyetimiz, gelenek ve göreneklerimizdir.Orta Çarşı’nın geleceği için buradayız. Çarşımızın canlanması için ne yapacağız, ne yapmalıyız, sizleri dinleyip değerlendirmeye alacağız.Eğer bir ilçede tarih varsa, tarihin izleri silinmemiş ve yaşatılıyorsa medeniyetini ve kültürünü yaşatıyorsa o ilçe değerlidir.Bunun için de hepimizin bu kültürümüzü ve değerlerimizi yaşatmak için sorumluluklarımız vardır.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti.
Başkan Çakıcı “Esnaflar para kazanabilmek için önemli ürünlerini vitrine, dükkan önüne koyarlar ki dikkat çekip para kazansınlar” diyerek şehirlerin de tarihi ve kültürel değerlerini öne çıkararak turizme sunmaları gerektiğine dikkat çekti.
Ak Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ise; Orta Çarşı esnafının tüm salonu doldurup, toplantıyı önemseyip, ilgi göstermelerine duyduğu memnuniyetten sonra “Sizlerin çarşınıza sahip sahip çıkarak burada olmanız bir gurur tablosudur. Boyabat bizlere dedelerimizden bir emanet olduğu gibi bizler de torunlarımıza emanet edeceğiz. Boyabat, tarihiyle, kültürüyle, medeniyetimizin bize bıraktığı miras değerleriyle müstesna, muhteşem bir yerleşme yeridir. Bu değerlerimizi hepimiz birlikte el ele vererek yeniden canlandırmalıyız.”dedi.

120104

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.