BOYABAT’TA TURiZM HAFTASI KUTLANDI.

Boyabat’ta 41. Turizm Haftası, Boyabat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan etkinlikle kutlandı.
Boyabat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan program okulun tiyatro salonunda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunuşuyla başladı.
Okulun Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mutlu Keskin, günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmasında;
“Turizm faaliyetleri her geçen yıl dünya genelinde artmaktadır. İnsanlar ticaret, eğitim, gezip görmek, spor gibi çeşitli amaçlarla seyahat etmektedir. Turizm faaliyetleri dünya ekonomisinde önemli bir paya sahiptir. Her ülke bu paydan en iyi şekilde faydalanmanın çalışmalarını yapmaktadır.
Bizim ülkemiz için de turizm ekonomik açıdan çok önemlidir. Her yıl milyonlarca turist ülkemize gelmektedir. Ülkemiz, iklim şartları,tarihi ve kültürel zenginlikleri ile doğal güzellikleri bakımından turizm potansiyeli yüksek bir ülkedir. Bu farkındalığı oluşturmak için her yıl 15 – 22 Nisan turizm haftası olarak kutlanmaktadır.
Turizm ülkemiz açısından kalkınmanın anahtarlarından biri olarak görülmektedir. Turizmin gelişmesi; ulaşım, tesisleşme, eğitilmiş insan gücüne ve tanıtım faaliyetlerine bağlıdır. Bu durum dikkate alındığında son yıllarda önemli gelişmelerin olduğunu görmekteyiz.
Turizmin ülkemizde gelişmesi için çalışma yapmak sadece devletin ve ilgili kurumlarının işi değildir. Bu ülkenin vatandaşları olarak; tarihi eserleri ve doğa güzelliklerini korumalı, kültürümüze sahip çıkmalıyız. Ülkemize turist gelmesini istiyorsak, onlara karşı güler yüzlü, iyiliksever, temiz ve hoşgörülü olmalıyız. Turistler konuklarımız sayılır.
Konuklarımızı rahat ettirmek için her çabayı göstermeliyiz. Sonuç olarak turizmin gelişmesi için el birliği ile çalışmalıyız.” dedi.
Konuşma sonrasında Boyabat’ın turizm değerlerini tanıtan slayt gösterisi izletildi. Okul öğretmen ve öğrencilerinin hazırladıkları kısa tiyatro oyunu, şiir okumaları ve müzik dinletisi yapıldı.
Program sonrasında Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Boyabat’ konulu fotoğraf yarışmasında ilk üçe giren 1- Mehmet Aktaş 2- Sibel Emel Yılmaz ve 3- Doğan Aktaş isimli yarışmacılara protokol tarafından ödülleri verildi.
Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

12012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.