BU KADAR HAYVANI KİM ÖLDÜRDÜ? ÇAKICI’DAN CEVAP GECİKMEDİ!

Bu hafta içi Sinop basınına yansıyan Boyabat’ta hayvan katliamı haberleri kafaları karıştırdı. Sinop basınını çalkalayan konuya Belediye Başkanı Şefik Çakıcı’dan yanıt gecikmedi.
Hayvan Barınağı Boyabat Çöplüğüne mi Yapılıyor?

“Boyabat sanayi sitesinde Köpekleri vuruyorlar” ihbarı ile ortaya çıkan görüntüler hayvanseverleri rahatsız etti.
Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Boyabat Belediyesine ait Billboard ve Dijital billboard’lar dayaptığı reklamlarad hayvan barımnağına vurgu yaparken ortayaçıkan bu görüntüler tepkilere sebep oldu.
Aşırı Şefkat Hayvanları
Öldürüyor
Boyabat Belediyesi İnternet sitesinden ise; Belediye Başkanı Şefik Çakıcının,“yapılan barınağın sahipsiz hayvanlar için bir umut olduğunu ifade etti.”haberleri yer alıyordu.
Belediye Başkanı Şefik Çakıcı;“ilçemizde başıboş gezen sahipsiz ve terk edilen hayvanlar yıllardır bir sorun haline gelmişti. Bizde Boyabat Belediyesi olarak bu sorununun çözümü noktasında bir barınak yapmaya karar verdik. Öncelikle başıboş gezen, sahipsiz ve terk edilen köpekleri hayvan barınağımıza getirip burada yeme, içme ve barınma ihtiyaçlarını karşılayacağız. Barınakla ilgili çalışmalarımıza başladık. Barınakta köpeklerin aşılanması ve küpe takılması da yapılacak. Bundan sonrası için onların da sıcak bir yuvası,güzel bir mekanı olacak” ifadelerine yer veriliyordu.

İlçe merkez ve 108 köyde başıboş hayvanların kontrol altına alınabilmesi çevreye zarar vermeden yaşamlarını sürdürebilmeleri için herhangi bir çalışma var mı?
Boyabat belediyesi vatandaşın gözünü boyamaya devam ederken, tamamen dijital ortamlarda hazırlanan reklamlarla şovlar yapılmaktadır.
Koruma altında denilen hayvanlar gece vakti otomobil ile ellerini kollarını sallayarak akşam 21.00 itibarıyla katledilen hayvanlar çöp arabası ile çöplüğe atıldı.

Onlarca hayvan 1 gecede acımasızca yok edilirken geçtiğimiz haftalarda Eskişehir‘de, bir kafeden aldığı kediyi öldüren öğrenci M.C.A., 3 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.
Türkiye’de ilk kez bir hayvana zarar veren insan hapis cezası almış ve hiç bir erteleme dahi yapılmamış olması hayvan katliamına engelleyemedi.
Hayvanseverler şimdi kamera kayıtlarından bu vahşeti gerçekleştireni ve gerçekleşmesini isteyenleri tespit edip adalete teslim edilmesini bekliyor.

120221

2 thoughts on “BU KADAR HAYVANI KİM ÖLDÜRDÜ? ÇAKICI’DAN CEVAP GECİKMEDİ!

 • Avatar
  04/10/2019 tarihinde, saat 11:36
  Permalink

  Bu kadar yeter şu barınakları şikayet edin şu barınakta çalışanların hepsi tam cehennemlik Allah sizi görüyor öldüğünüzde Allah size soracak neden hayvanları öldürdünüz. Bu dünya tek bizim değil hayvanlarında tüm hayvanlarının ortak yaşadıği yer sokak bu haksızlık

  Yanıtla
 • Avatar
  04/10/2019 tarihinde, saat 11:39
  Permalink

  Hayvanlara işkenceye hayır! Hayvanların ortak yaşadığı yer sokak neden onları topluyorsunuz? Onlarda can değilmi hayvanlar mal mı?

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.