BU SON SEÇİMİNİZ OLABİLİR!

Sonunda yazacağımı başında yazayım;
Salya sümük ağlayan Fetö’nün tescilli müridi Arınç için “fetöcü” diyenler, Arınç önceki gün saraya çıkınca, “ağabeyimiz” dediler. Demek ki organik bağ! devam ediyor. Pes!..
Ülkemizde her gün farklı gelişmeler yaşanırken Türkiye 24 Haziran’daki seçime kilitlendi. Peki durup dururken alınan bu baskın seçimin gerçek sebeni nedir?
Şuan iktidar kim? AKP!
16 yıldır iktidar kim? AKP!
Ani baskın seçime giden kim?
AKP!
Ekonomiyi çökerten kim AKP!
Peki suçlu kim?
“Evet verin kaos çıkmasın” diyenler şimdi de, “Erdoğan seçilemezse kaos çıkar” demeye başladılar.
Her seçim aynı korku veriliyor.
İktidar, iktidar değil mi? Yetki kimde? Ne yapmak istedi de olmadı?
Her seçim öncesi muhalefet partisi gibiler!
Geçmiş seçimlerde dahil daha yeni 12 ay önce 16 Nisan’da haklı çıkmadık mı?
“Evet” dediniz de ne oldu? Ne değişti hayatınızda? Ülkede ne değişti?
Ortada gündem dahi değilken Cumhurbaşkanı Erdoğan, hâlâ iktidarken! Bahçeli’yi kullanarak söylettiği iddiası ve seçim tarihini de alel acele öne çekerek baskın seçime gitmek istemesi bu büyük bir sıkıntının olduğunun ispatı değil midir?
Bu önceki tenkid ve uyarılarımızın bugünlere hamile bırakılmış şekli değil midir?
BOP’un devamının da bu seçime bağlı olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Erdoğan kazansa da ekonominin içinde bulunduğumuz durumdan daha da kötü olacağı kaçınılmaz. Çünkü dış borç batağına saplandık, israf harcamalarına para yetmiyor. Su gibi para harcıyorlar. Kurumlar, fabrikalar satıldı, kaynaklar kurutuldu. Seçim sonrası vergiler, zamlar daha çok artacak. Demedi demeyin. Sonra çıkıpta ağlayıp zırlamayın. Buna kesinlikle hakkınız da yok, bahaneniz de.

HA ERDOĞAN!
HA ERDOĞAN’IN İKİZİ!

Fabrika aynı, ürün aynı, kumaş aynı.
Abdullah Gül’ü aday gösterecek parti kim olursa olsun saray talimatlıdır. Abdullah Gül Erdoğan’ın tıpkısının aynısı, ikizidir.
Bu ülkeyi bu hale getiren ikisi değil mi?
Erdoğan’dan izinsiz kendi döneminde imza bile atamayan, attığı her imzayı Erdoğan’ın talimatıyla atan aldığı kararı Erdoğan’a sorarak alan şahsı “cici çocuk” diye halka sunmak bir tezgahtır. İYİ PARTİ seçime girmedeki tüm şartları oluşturmuş olmasına (100.000 imzanın havada, karada her yerde toplanmasına) rağmen baskın seçime girmesi engellenecekti. Bu oyun CHP’li 15 vekilin sırf bu engeli bozmak adına geçmiş olması ise hiç ummadıkları yerden gol yemelerine sebep olmuştur. Erdoğan kendisinden izinsiz adım atmayan YSK için, “hızlı hareket etmediler” diye kurgulanan tezgahı da itiraf etmiş oldu. İkinci plan ise, Erdoğan’ın B planıdır. Bu tuzağa hiç biri düşmemelidir. Her parti kendi içinden aday çıkarabilmeli veya Erdoğan’ın karşısındaki en güçlü adayda bir araya gelip desteklemelidir. Maksat, ülkeyi AKP zihniyetinden kurtarmaksa AKP zihniyetinde olan birini, aynı elbisedeki adayı göstermemekten, saraya giden tüm yolları kapatmaktan geçer. İktidarın devamını sağlamamak bir an evvel göndermektir. Abdullah Gül’ün adaylığını hangi partiden olursa olsun, şahsen ben asla istemiyorum! Onu aday gösteren benden asla oy alamaz. Ha Erdoğan! ha Gül! Fark ne? Nedir farklı kılan? Gül’e oy verecek olan aslında Erdoğan’a oy verdiğini AKP’ye oy verdiğini de unutmamalıdır. Abdullah Gül bu ülkede yıllarca iktidarın hangi yanlışına dur demiş? Hangisine sesi çıkmış? Hangisine tavrını koymuştur? BBP, MHP’nin adayı yok onların adayı ülkücülere hakaret eden Erdoğan. CHP’ninki şu saate kadar muamma. Saraya boyun eğmeyen Saadet, İYİ PARTİ’nin kendi adayı Meral Akşener’e destek vereceğini sanmıyorum. Saadet Partisi GÜL’den asla medet ummamalı. Çünkü Temel bey dobra ve net konuşan bir lider. Tüm planları alt üst edip bozmuşken inşaAllah bu tuzağa düşmez. Bir ihtimal oylar bölünür düşüncesi hasıl olabilir.
Zorunlu seçenek olarak dayatılan 2’inci Ekmeleddin vakası bir daha olmamalı, yaşanmamalı, Erdoğan’ın fetöcü dediği Ekmeleddin, bugün AKP’li oldu. Kanka oldular. Erdoğana karşı! MHP ve CHP’nin çatı adayıydı..

                                                                                                                                                    ALİ OSMAN ÖNDER

120235

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.