CAN ALMADAN DÜZENLENMEYECEK Mİ?

Durağan ilçe girişi tüm uyarılara rağmen ve yapılan kazalara rağmen yetkililer önlem almamakta direniyor. Samsun – Kastamonu karayolu olarak kullanılan D030 karayolunu ilçeye bağlayan 15 Temmuz Bulvarı üzerindeki kavşak tehlike saçmaya devam ediyor. Sürekli kazalarla gündeme gelen kavşakta geçtiğimiz hafta meydana gelen kazada yürekleri ağza getirdi.
Bir yandan belediyenin yaptığı düzenlemeler diğer yandan da kavşağın pozisyonu kazalara davetiye çıkartıyor.
Samsun istikametinden gelen ve yolun durumunu bilmeden yola devam eden sürücülerle kavşağa giren ve gelmekte olan araçları görmekte zorluk çeken sürücüleri ölümden kader(!)kurtarıyor.
2 Ağustos 2019 tarihinde Boyabat istikametinden Durağan istikametine seyir halinde bulunan 34 PUL 12 plakalı araç ile Samsun istikametinden gelen 55 ABB 379 plakalı 2 araç çarpıştı. Kazanın şiddeti ile 34 PUL 12 plakalı araç yolda yan yatarken araç sürücüsüde yaralandı. Kazayı görenler olay yerine koşarak sürücüyü araçtan çıkarttı. Yaralı sürücü kaza yerine gelen ambulansla Durağan Devlet Hastanesine kaldırılarak yaralıya ilk müdahele burada yapıldı. Kaza ile ilgili sorşturma sürerken kaza yeri ile ilgili artan şikayetler ve tutulan raporlara rağmen kavşak ile ilgili hala bir düzenlemeye gidilmemesi de vatandaşlara şu soruyu sorduruyor; can almadan düzenlenmeyecek mi?

12043

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.