CHP MURAT SEZER: HER KARANLIK GÜNÜN BİR AYDINLIK SABAHI OLACAKTIR.

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve CHP Sinop il kadın kolları başkanı Nejla Topal Boyabat CHP ilçe teşkilatını ziyarette bulundular. Milletvekili Barış Karadeniz’den sonra söz alan CHP Boyabat ilçe başkanı Murat Sezer partililere şöyle konuştu;
Başkan Murat Sezer “Ortaya koyduğumuz tablo çok karanlık bir tablo, bundan asla yılgınlığa düşmemiz gerektiğine inanmıyorum. Bu karanlık tabloyu biz değiştireceğiz. Her karanlık günün bir aydınlık sabahı olacaktır.
Bu olay son referandumda gerçekleşti.Tek hesap edemediğimiz Ankara’da Yüksek seçim kurulunun bu kadar oy çalabileceği hiç aklımıza gelmedi. Şimdi oda aklımızda, birbirimizle kenetleneceğiz. Merak etmeyin bu karanlığın sabahı vardır, oda ilk seçimdir. Şunu kadınlarımız iyi bilsin, bu ülkenin geleceği kadınların elindedir.
Bu ülkede asıl sıkıntıyı çeken kadınlarımızdır. Demokrasi herkese lazım ama kadınlara 2 kez lazım, Çünkü üreten de o, doğuran da o, büyüten de o, Cumhuriyetimizin kuruluşunun ¾ ay öncesinden çıkan kanunla birlikte kadın kendi kimliğini bulmuştur. Bugün kadınlarımızdan doktor, hakim, öğretmen veya iş kadını çıkıyorsa bilsinler ki 1924 yılında çıkan o kanun eseridir bunlar, çocuklarımız için çocuklarımızın geleceği için çocuklarımız hak ettikleri işlere giremiyorsa bunca işsizlik varsa, bunlar bugüne kadar uygulanan yanlış politikaların sonucudur. Biz bunların hepsine set çekeceğiz. Allah bizim yanımızda biz haram yemedik, hırsızlık yapmadık, bizim ağzımızda yalan, kursağımızda haram yoktur.”dedi.

12031

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.