CHP Sinop milletvekili Barış Karadeniz Durağan esnafının mağduriyetini meclise taşıdı!

 Şehir Gazetesinin 9 Şuybat tarihli, gazetesinde yer  gündeme getirdiği İNŞAATI ESNAFI VURDU, KADROSUZLUK HALKI’ manşetli haberi   TBMM soru önergesi oldu.

Durağan Devlet Hastanesi inşaatında mağdur olan esnafın durumunu CHP Sinop milletvekili Barış Karadeniz Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yanıtlaması istemi ile yazılı soru önergesi verdi. KARADENİZ önergesinde “Yüklenici firması ile TOKİ arasında yapılan sözleşmenin ihlal edilerek alt yüklenici firmaya işin tamamının verilmiş olmasının sorumluları kimlerdir? Vatandaşın büyük tepkisini çeken sorumlular hakkında hangi yasal işlemler yapılmıştır?” diye sordu. 

CHP’li Karadeniz’in soru önergesini aynen yayınlıyortuz;

barış karadeniz ile ilgili görsel sonucu

KARADENİZ, DURAĞAN ESNAFININ MAĞDURİYETİNİ MECLİS’E TAŞIDI

CHP’li Karadeniz, Durağan Devlet Hastanesi yeni hizmet binası inşaatının durduğunu, Durağan esnafının inşaatın yapımını üstlenen yüklenici ve alt yüklenici firmalardan yaklaşık bir milyon lira olan alacağını tahsil edemediğini Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a iletti. “Durağanlı vatandaşlarımızı ve esnafımızı mağdur eden bu durum, acil çözüm beklemektedir” diyen Sinop Milletvekili Karadeniz, Bakan Akdağ’dan şu soruları yanıtlamasını istedi:

İŞTE O SORULAR;

  • Yüklenici firmaya yer teslimi yapıldıktan sonra inşaatına 2014 yılında başlanan Durağan Devlet Hastanesinin yeni hizmet binası inşaatı neden durdu?
  • Yüklenici firması ile TOKİ arasında yapılan sözleşmenin ihlal edilerek alt yüklenici firmaya işin tamamının verilmiş olmasının sorumluları kimlerdir? Vatandaşın büyük tepkisini çeken sorumlular hakkında hangi yasal işlemler yapılmıştır?
  • Yüklenici firma ile alt yüklenici firmadan alacaklarını tahsil edememiş esnafın mağduriyeti nasıl giderilecektir? Zaten ekonomik bir kriz yaşayan esnafın bir de alacaklarını tahsil edememesi yüzünden işyerleri kapanma noktasına gelirken Durağanlı esnafımıza nasıl bir yardımda bulunacaksınız?
  • Durağan Devlet Hastanesinin yeni hizmet binasını ne zaman bitireceksiniz?

12059

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.