CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ BARIŞ KARADENİZ:KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN SORUMLUSU AKP İKTİDARIDIR!

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, “Tüm toplumumuzu yaralayan kadına yönelik şiddet, son 15 yılda inanılmaz derecede artarken, çözüm üretmesi gereken sorumlu iktidarın acz içinde kendinden başka suçlu araması utanç vericidir. ” dedi.
CHP Sinop Milletvekili Karadeniz, 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle
Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, kadına yönelik şiddetin Türkiye’deki boyutuna dikkat çekti. Son 15 yılda kadınlara yönelik şiddetin yüzde bin 400’lere ulaştığını vurgulayan Karadeniz şunları ifade etti:
“Kadınlarımız her gün biraz daha sosyal hayattan, ekonomik hayattan ve siyasal hayattan uzaklaştırılıyor. Eşinden, babasından, abisinden, oğlundan ya da hiç tanımadığı erkekler tarafından şiddet görüyor. En acısı da en yakınlarındaki kişiler tarafından katlediliyor. Bu topraklarda, her gün 5 kadınımız öldürülüyor.
Tüm toplumumuzu yaralayan kadına yönelik şiddet, son 15 yılda inanılmaz derecede artarken, çözüm üretmesi gereken sorumlu iktidarın acz içinde kendinden başka suçlu araması utanç vericidir. Kadın ve erkek eşitliğini inkar eden bir iktidar, Cumhuriyet Halk Partisi’ni hedef göstermesi ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerini çarpıtması garabettir.Kadınlarımıza yönelik şiddetin, cinsel istismarın engellenmesi istiyorsa bunun tek adresi CHP’dir. Ülkemizin, aydınlık yarınlara Atatürk’ün ilke ve devrimlerine inanmış kadınlarımızın gücü ile ulaşacağına İnanıyorum.”dedi.

12037

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.